En Kolay Amigurumi Oyuncak Yapımı


Amigurumi oyuncak yapımı çok önceden de vardı fakat ; bu kadar kişi tarafından yapılmıyordu ve bilinmiyordu. Teknoloji sayesinde videolar izleyerek ya da anlatımları okuyarak bilgi sahibi olup hiç örgü bilmeyen hanımlar da bu zevkli işe katıldı. Örgü oyuncak yapımı özellikle çocuklar tarafından çok sevildi. Sevdiği kahramanı oyuncak şeklinde bulup oynamak onlar için büyük bir mutluluk. Peki bu örgü oyuncaklar nasıl yapılıyor ?

örgü oyuncak nasıl yapılır

Her örgü oyuncağın farklı bir eksiltmesi ya da arttırması olabiliyor. Önemli olan trabzan yapmak gibi önemli kavramları öğrenmekten geçiyor. Sitemde el emeği göz nuru olan her şeyi paylaşmaktan büyük keyif duyuyorum. Bu paylaşımlardan biri de amigurumi bebek yapımı olmalı iye düşünmemin sebebi amigurumi örgü oyuncak bebek nasıl yapılır sorusunu çok fazla duymam.

Örgü oyuncak bebekleri yapan Ebru hanım kısa bir şekilde yaptığı oyuncaklar hakkında bilgi vermek istedi ; Örgü oyuncak bebekler Nako pırlanta ip  ile örülüyor 2 buçuk  numara tığ  tercih edilebilir kimi yerleri sık iğne tekniğiyle artırıp  eksiltme ya da kaydırma yapılıyor kimi yerleri de trabzan tekniğiyle örülüyor.

Amigurumi Bebek Yapımı

Kız erkek fark etmeksizin örgü bebekler yaparak çocuklarınızı sevindirebilirsiniz. Erkek çocuğunuza at , eşek, tavşan gibi figürler seçebilirken kız çocuğunuza da bebekler örmeniz mümkün. Peki bu bebekler nasıl yapılıyor ? Aşağıda bulunan videoya göz atarak örgü bebek yapımı hakkında fikir edinebilirsiniz.

Son zamanlarda çok sevilen amigurumi oyuncak bebekler tecrübe kazanıldığında çok basit ve eğlenceli bir hal alıyor. Siz de boş kalan vakitlerinizi bu şekilde değerlendirmek isterseniz evladınızı sevindirebilir eğer evladınız yoksa çevrenizdeki çocuklara hediye edebilirsiniz. Örnek olarak ; amigurumi niloya yapımı, örgü pamuk prenses yapımı gibi bir çok modeli aratıp bulmanız mümkün.

Bir tuhafiyeye gidip malzemelerini aldıktan sonra siz de bebekler yapabilirsiniz. Hiç örgü bilmeyen ben bir video ile yola çıkarak örgü puf yapmıştım 🙂 İnanmak başarmanın yarısıdır. İlk defa da harika olmayabilir yeter ki pes etmeyin.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git