En İyi Mutfak Temizleme Yöntemleri


Mutfak temizliği evin diğer alanlarından daha çok yorar bizi. Nedeni ise her gün yemek pişirmek ve bunun sonucunda eşyaların yağlanması işimizi zorlaştırır. En iyi mutfak temizleme yöntemleri için sirke bir numaralı çözüm bence her yerde kullanabilirsiniz. Sadece mutfak dolaplarında değil, kapı, stor, cam pencere ve duvar her yerde yapış yapış yağ lekesi bulabilirsiniz. Bu yüzden yağ çözücülere sarılırız hemen. Yağ çözücülerin sağlığımıza çok zararlı olduğu söyleniyor peki kimyasal kullanmadan nasıl temizlik yapabiliriz sorusuna yanıt arayıp sizler için araştırma yaptım.

parlak mutfak dolapları nasıl temizlenir

Bir çok bayan parlak mutfak dolabı nasıl temizlenir?  diye araştırmalara girmektedir. Parlak mutfak dolabı tüm kadınlar tarafından çok sevilen bir model fakat çizilecek diye ambalaj çıkartmadan kullandığını söyleyen hanımlar oldu. Bu şekilde kullanmayın ambalajları çıkarıp rahat rahat doya doya kullanın bence. Kimyasal madde kullanmadan içiniz rahat bir şekilde temizlik yapabilirsiniz. Sirkeyi yağlı kısımlara sıkıp beklettikten sonra kendiliğinden çözülecektir yağlar. Siz de daha sonra nemli bir bez ile silip iyice kuruladıktan sonra temizliğin kolay olduğunu fark edeceksiniz.

Sirke olarak da beyaz olan özellikle temizlik için kullanılan çeşidini tavsiye ederim. Sirke ile yapılan temizlik sağlık açısından da güvenli olduğu için içiniz bir o kadar rahat olurken elleriniz de tahriş olmayacaktır. Buzdolabı içi temizliği için ise üzüm sirkesini tavsiye ederim. Kokusu sert olabilir ama bir gün sonra geçiyor ve dolap içinde koku varsa bunu da beraberinde götürüyor.

Sararan Mutfak Dolabını Temizleme

Mutfak dolabının rengi beyaz ise sararma yapabilir. Çamaşır suyu gibi sarartan kimyasal maddelerden kaçınmalısınız. Sararan mutfak dolabınızı boyamak isterseniz mutfak dolabı boyama konusu hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Kimyasal kullanılmadan yapılan diğer yöntem ise kaynar su içerisine iki kaşık karbonat koyup üzerine de yarım limon sıkmak , su ılınınca dolapları silmeye başlayabilirsiniz.

Kimyasal madde olmadan yapamıyorum diyen arkadaşlarım var onlara da tavsiyem kaynar su içerisine bulaşık makinesi tableti atıp suyun ılınmasını beklemek ve daha sonra bu su ile dolapları silebilirsiniz. Tablet içerisinde parlatıcı da olduğu için dolaplar pırıl pırıl olacaktır.

Etiketler:

En İyi Mutfak Temizleme Yöntemleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. CaliscoTezgah dedi ki:

    Mermer Mutfak Tezgahı

    Ankara ilinde mevcut durumdaki rakip firmalara göre işini en iyi şekilde yapmaya özen göster…

Sayfa başına git