En İyi Koltuk Nasıl Temizlenir


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Severek ve beğenerek aldığımız koltuk takımlarımız zamanla kirlenmeye başlar. Kirlenme sorununu çözmek için,halı yıkama makinesi ile yıkayarak , leke çıkarıcı maddeler ile silerek ya da temizlik konularında uzman olan kişiler çağırarak evde temizlik yaptırabilirsiniz. Bu yöntemlerin hepsi aynı yola çıkar temizlik firması da bir koltuk takımı için 150-200 tl arası fiyat isteyebilir. Bir hanım arkadaşım koltuklarının yüzeyini tamamen çıkartarak makinede yıkadığını söyleyince ilkten inanmamıştım ama on sene kullandığı koltuk takımını yeni gibi görünce tamam dedim doğruymuş 🙂

Koltuk yüzeyini çıkartmak size zor gelebilir ise babanız ya da eşiniz gibi güçlü birinden yardım alarak yapabilirsiniz. Bu işlem gözünüzde büyüyebilir fakat ; halı yıkama makinesi ile yıkama işlemi de en az iki üç saat süreceği için ve de sonuç bu kadar temiz olmayacağı için bir daha düşünmelisiniz.

en iyi koltuk temizleme yöntemi

Bu yöntem ile kadife kumaş koltuk ya da tay tüyü kumaş koltuk nasıl temizlenmeli gibi sorularla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Öncelikle koltuk kollarını çıkartın ardından kumaşı sökün ve tekrar kaplamak için zımba yeterli.

Aşağıdaki görsellerden belli olduğu üzere çocuk işi de diyebiliriz 🙂

Bu yöntemi illa yapamam diyenlerden iseniz sizlere de birkaç fikir yazmak istedim ;

Lekeli yerler için limon kolonyası döküp bekletirseniz lekenin kolonya ile birlikte uçup gideceğine şahit olabilirsiniz. Kolonya yoksa limon suyu o da yoksa sirke döküp bekletin. Unutmayın ki temizlik için sürekli koltuk silmek ya da yıkamak da kumaşı doldurabiliyor !

Sirkeli su ile yapılan temizlik hem daha sağlıklı hem de zarar vermiyor. Sürekli kimyasal madde kullanmayın. Leke çıkmaz ise başka çare kalmazsa gibi durumlarda kullanın ki kumaşlar deforme olmasın.

Etiketler:

En İyi Koltuk Nasıl Temizlenir Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Neseirmak birinci dedi ki:

  Harika cok iyi bilgilee

 2. Aysel üstün dedi ki:

  Sirkeli su en iyisi Harika kimyasal Yok pratik

 3. Mukadder Karasu dedi ki:

  Ah keşke bende koltuk yüzünü söküp yıkayıp tekrar zımbalayacak kadar yetenekli olsaydım en güzel bu şekilde temizlenir herhalde

 4. HÜLYANUR KAYA dedi ki:

  Sirkeli su halı ve koltuk döşemeleri için harika bir temizleyici hem de sağlığımıza zararı yok

 5. PelinKesebir dedi ki:

  Ne güzel şey, en küçüğünden bile olsa dünyayı onarabilmek, bulduğundan daha iyi bırakabilmek: Çantasından çıkardığı…

Sayfa başına git