en iyi cam silme yöntemi


Cam temizleme işlemi gözünüzde büyüyebilir oysa ki kısa sürede tertemiz yapmak için bir kaç püf noktaya dikkat etmeniz yeterli. En iyi cam silme yöntemi gazete cam sil cif ve bulaşık deterjanı kullanılarak yapılandır. Öncelikle evde gazete yoksa eski atletlerden yararlanabilirsiniz. Pamuklu beyaz olan bezler her zaman en temiz en sağlıklı şekilde işlemi tamamlamanızı sağlayacaktır.

cam silme suyu hazırlama

Ben cam silme suyunu öncelikle kaynatıyorum ve içerisine bulaşık makinesi deterjanı atıp elimin değebileceği kıvama gelene kadar oyalanıyorum. Su ılındığı zaman cam silme işlemine geçebilirsiniz.

İkinci seçenek ise ; sirke, çamaşır suyu , şampuan. Şampuanın cam temizliğinde hem çok iyi beyazlattığı hem de güzel koktuğu için tercih edildiği söyleniyor. Açıkçası daha önce hiç denemedim , ilk cam temizliğim de denemeyi düşünüyorum.

cam temizliğinde pratik bilgiler

Bu sırada mermer kısımları cif ile ovabilirsiniz. Süngerin yeşil kısmı ile cif dökerek ovalayın ardından nemli bez ile silin. Mermer çok kararmış ise çamaşır suyu en etkili silahtır. Ardından yine bulaşık süngeri ile (bu sefer sarı yüzeyini kullanın ) cam silme işlemine başlayabilirsiniz. Hemen ardından nemli bez ile silip gazete ile kurulama yapın. Zamanınız bol ise son olarak cam sil sıkıp silerseniz camların parladığını göreceksiniz. Cam sil yoksa sirke aynı işi görecektir.

Bulaşık makinesi deterjanı yoksa elde yıkama deterjanı kullanabilirsiniz. Sizin de cam silme temizliğinde kullandığınız pratik bilgiler varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Etiketler:

en iyi cam silme yöntemi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Sevim dedi ki:

    Kolay cam silme aparatı aldım, detarjanın içine şampuan ekledim. en ucuz olanını kullandım. Camlarım nereden baksanız süper gözüküyor. aynı temizleme şeklini evdeki sehpa gibi yerlerde de kullandım ama şimdilik bu kadar. Çünkü TV de kullanmaya cesaret edemedim bir zarar verir diye

Sayfa başına git