En iyi araba temizleme Tavsiyesi


Bir çok erkek gözü gibi bakar arabasına, hatta ücret vermekten ziyade aracını kendisi temizlemekten büyük zevk duyar. aracını kendisini temizleyen kişiler için En iyi araba temizleme Tavsiyesi  sunmaya çalışacağız.

Hafta sonu yapılacak işler listenizdeki en büyük işlerinizden biri aracınızı yıkamak ve içini temizlemektir. Tatil gününde aracınızı yıkamak için zaman ayırmak büyük bir ayrıcalık olduğu için işinizi doğru yaptığınızdan emin olmak istersiniz. Bu nedenle sizin için bir araştırma yapıp araç temizlemenin püf noktalarını yazmak istedik.

Aracınızı yıkarken küçük tavsiyeler

aracınızı sıcak altında yıkayın! bu fikir aklınıza iyi gelebilir fakat güneşli bir gün arabayı çok çabuk kurutur, buda aracınızın üzerinde su lekeleri bırakma sonucu doğurabilir. Bunun yerine sabah güneşi veya akşam güneşi gibi daha az doğrudan güneş alan zamanları tercih edin.

dış yıkamada bulaşık sabunu kullanmayın, aracın daha iyi parlaması için bulaşık sabunu kullan kişiler mevcut, otomobilin boyası çok sert olduğu için çizilmeler yapabilir. Bulaşık makinesi deterjanı sadece mutfakta kullanılmalıdır.

Sadece 1 kova su ile araç temizliği yapılmaz, Araç temizliği yaparken 2 şeye ihtiyaç vardır sabunlu su ve durulama suyu, aracınızı yıkadığınız sabunlu su ile duruluyor ise boyayı kir ile çizilmeye maruz bırakırsınız. sabun bittikten sonra daha iyi yıkanması için temiz su ile durulamanız daha iyi parlamasını ve yıkanmasını sağlar.

üstten alta doğru temizlik yapın aracın dış kısmını sağdan sola , soldan sağa fırçalıyor iseniz kendinize bir kötülük yapıyorsunuz demektir. çizgileri önlemenin en iyi yolu üstten alta doğru temizlemektir. Yıkamanın tek yönde olması çiziklerin önlenmesine yardımcı olur.

Lastikleri parlatma, açıkça gözüküyor ki lastikler en kirli parçalardan biridir. Bu yüzden lastikleri arap sabunu ile yıkamak oldukça faydalı olacaktır, aracınızın lastiklerini arap sabunlu su ile ıslatılmış bez veya sünger ile yıkamanız durumunda lastikleriniz ilk gün ki halinden bile daha parlak olacaktır, oto yıkama işi ile uğraşanlar bu şekilde parlatmak dadır.

Aracın topidosunu parlatma: aracın içini elektirikli süpürge ile iyice çekip temizledikten sonra, ayakkabı parlatma süngeri ile hafif üzerinden gezdirirseniz güzel bir parlaklık elde edeceksiniz.

Ha bu arada paspasları yıkamayı unutmayın, en azından aracınızı yıkarken bir kenarda havalanmasını sağlayın.

Etiketler:

En iyi araba temizleme Tavsiyesi Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Mukadder Karasu dedi ki:

    Arabamızın dış temizliği eşime iç temizliği bana ait. Bende bulaşık sabunuyla temizleyenlerdendim. Teşekkür ederim uyarınız için.

  2. HÜLYANUR KAYA dedi ki:

    Bu paylaşımı eşime okutmalıyım araba temizliği ona ait çünkü

Sayfa başına git