El Yapımı Hediyeler Ve Yapılışları


El Yapımı Hediyeler Ve Yapılışları

Sevdiklerinize kendi el emeğinizle hediyeler yapmak istiyorsanız evinizde bulunan eşyalarla bile yapmanız mümkün. El becerime güvenmiyorum demeyin bu hediyeleri herkes yapabilir. Aşağıda sıralandırdığım hediye çeşitlerinden birini seçip  işe başlayabilirsiniz.

El Yapımı Hediye Tasarımları 

Tasarım denince akla beceri gerektiren bir işlem gelse de çok fazla beceri ve uğraş gerektirmeyen el yapımı hediyeler tasarlamak mümkün. Örneğin ; dondurma çubuklarından çerçeve ya da kalemlik hatta kitapsever biri ise ayraç yapabilirsiniz.

Dondurma çubuklarından çerçeve için tıklayınız. Kalemlik ya da ayraç yapımı ise şöyle ; dört adet dondurma çubuğunu birbirine yapıştırıyoruz ve boyayıp kurumasını bekliyoruz ve aynı işlemi dört kez daha yapıyoruz daha sonra bir dörtlü çubuğu taban yapıp diğerlerini ise duvar olacak şekilde birbirlerine yapıştırıyoruz yani toplamda yirmi adet dondurma çubuğu gerekebilir. Süslemesi tabi size kalmış. Ayraç için ise. Dört adet dondurma çubuğunu birbirine yapıştırıp kumaş ile kaplayabilirsiniz ya da rengarenk boyayıp üzerine isim yazabilirsiniz.

Arkadaşa El Yapımı Hediyeler Ve Yapılışları

Arkadaşınıza el yapımı hediye vermek istiyorsanız hediye vereceğiniz kişinin özelliklere göre örneğin ; erkek ve yeni ev sahibi olduysa ona el yapımı duvar saati ya da dekoratif eşya yapabilirsiniz. Duvar saatini eski tavadan bile yapmanız mümkün.  Dekoratif eşya ise gazeteden yapılmış çok güzel dekoratif süsler görmüştüm bu çeşit eşyalara sitemizden ulaşabilirsiniz.

Arkadaşa Hediye Yapımı

Arkadaşa hediye yapımına geçelim bir an önce ve yapacağımız hediye gazeteden supla takımı yapmak. Evlenecek bir arkadaşınız varsa çeyizine koyacak kadar şık ve bir o kadar değerli suplalar yapmak için gerekli olan malzemeler ; gazete , boya ve fırça.

Gazeteden supla yapımı için gazeteleri pipet şeklinde uzun uzun yaptıktan sonra örerek şekiller verebilirsiniz.

Sevgiliye El Yapımı Süpriz Fikirler

Hediye vereceğiniz kişi sevgiliniz ise el yapımı gül eşimden aldığım en güzel hediye idi benim için. Eğer bayan olarak siz sevgilinize hediye yapmak istiyorsanız havluya isim yazma gibi nakış işleri yapabilirsiniz. Eğer sizin de bu konu hakkında fikirleriniz varsa bize yorum olarak yazabilirsiniz. Soru ve görüşleriniz için her zaman bekliyor olacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git