Duvara Strafor Köpükten Süs Yapımı


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Ev süslemesinde önceden bahar temizliği yapılır , eski eşyalar değiştirilir ve en fazla boya badana yapılırdı. Şimdi ise duvara şablonlar,köpükten ya da alçıdan desenler yapılır oldu. Herkes kendi evinin mimarı oldu diyebilirim. Teknolojinin getirdiği dezavantajlar elbet var fakat avantaj olarak kullanmayı bilince çok fazla yararlanabilirsiniz ve bunlardan  biri de evi dekore etme.

Duvarı Strafor ile Şekillendirme

Duvara strafor ile süs yapmayı düşünüyorsanız çok fazla beceri gerektirmeden ve kısa zaman da güzel şeyler yapmanız mümkün. Örneğin; strafor ile çıta uygulaması çok moda ve çok harika duruyor, strafor ile duvara şekil vermeyi düşünüyorsanız şekilli özel straforlar var hazır satılıyorlar aşağıdaki görsellerde örneklerini bulabilirsiniz ya da küçük bir obje mesele çocuk odasına kelebek ya da çiçek gibi şekiller için de kalıp çıkarıp ya da strafor üzerini çizip kesebilirsiniz. Daha sonra da boyayarak renklendirebilirsiniz. Eğer çift tarafı yapışkanlı bant ile yapıştırırsanız çıkarması daha kolay olur alçı ile uğraşmazsınız.

Köpükle duvar süsleme

Duvarınızı süslemek için hem masrafsız hem de sıkılınca zarar vermeden tekrar eski hale getirme gibi düşünceler ile ne yapabilirim sorusuna yanıt olarak strafor ile süslemenizi tavsiye edebilirim çünkü ; alçı ile yapılan süslemeler zarar görünce tekrar yapması ya da tamamen çıkarması zor olabiliyor. Balkonuma alçıdan taş desen yapıp eşim çok beğenince diğer duvarını da kapladım fakat duvara dolap koyamaya karar verince alçıyı çıkarmak da biraz zorlandım mesela strafor olsaydı işim çok basitti. Straforu da duvara yapıştırma da alçı kullanabilirsiniz ama az olduğundan çıkarma da sorun olmuyor.

Duvarınıza çıta uygulaması düşünüyorsanız tıklayarak bu konuya  ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki görsellerden kendinize örnekler alabilirsiniz ve soru ya da görüşleriniz için bana yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Duvara çiçek gibi şekiller için önce bir kağıda çizip ardından kağıdı köpüğe yapıştırıp üzerinden kesim yaparsanız daha güzel bir çalışma yapmış olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git