Duvar Süsleme Teknikleri


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Evimize yeni taşındığımızda kiracı da olsak ev sahibi de olsak öncelikle eşyalarımızı düzenlemek ile başlarız işe. Eşyaları düzenledikten sonra ise halı seçimi,tül seçimi ince işler de bitince duvarları kendi zevkimize göre yavaşça doldurmaya başlarız. Bunun için becerimiz varsa el emeği şeylere yönelir yaparız benim gibi hem el emeği türleri sevip hem de beceremeyenler ise çok araştırıp uğraşarak bir şekilde güzelleştirmeye çalışırız.

Duvar süslemek sanatı

Duvar süslemek gerçek anlamda bir sanattır. Duvarı boyamak, desen vermek ve duvar üzerine nesne seçmek de bir o kadar emek ister. Duvar süslemek için boyama ve stencil gibi çalışmalar için sitemizde bulunan konulara göz atabilirsiniz. Duvar süsleme için boyama gibi işlemler bittiyse tablo,ayna ya da saat gibi konularda fikir edinmek istiyorsanız bu konular için de bir çok araştırma yapmıştım örneğin ; üç boyutlu tablo yapımı,çerçeve kenarı süsleme gibi çok fazla sayıda yazı ve görsel bulunmaktadır.

Duvar süsleme Örnekleri

Duvar süslemeye örnek olarak çok fazla çerçeve ile süsleme bu sene çok moda. Bu çerçeveleri siz boyayıp dekupaj gibi işlemler yaparak daha zevkli hale getirebilirsiniz. Duvara sticker yapıştırmak ya da duvar kağıdı yapmak için seçim gerçekten zor . Ben hala salonum için kendime göre bir duvar kağıdı bulamadım !

Duvar süslemek için çocuk odası gibi alanlara çok güzel stencil çeşitleri var bunların üzerine geri dönüşüm projelerinden bir kaç fikir bularak daha cıvıl cıvıl yapabilirsiniz. Beşik korumalığından kitaplık yapımı gibi harika buluşlar var sitemizde.

Fotoğraflardan kalp yapımı senelerdir sevişen bir çalışma ve bu çalışmaya köpük çıtalardan çerçeve yapıp daha modern hale getirebilirsiniz. Duvara uygulanan çıta çalışması da bu sene çok moda oldu ve uygun fiyata kolay bir işlem.

Duvara duvar kağıdı yapıştırmak için de bir ustaya ihtiyacınız yok sitemizden yardım alabilirsiniz. Kendi emeğiniz ile tablolar,boyamalar,süslemeler yapıp odanızı renklendirebilirsiniz. Bunun için ayrı bir konuda stencil nasıl yapılır,dekupaj nasıl yapılır,rölyef uygulaması gibi aramalar ile tek tek konulara ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki görsellerden kendinize örnek alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git