Duvar Rafı Yapmak


Kentsel dönüşüm ile evler küçüldükçe daha çok ihtiyaç bazlı alışverişlere yönelir olduk. Koltuk takımı yerine köşe koltuk , mutfağa masa sandalye alırken sandalye yerine puflu oturaklar tercih ettik ve tv ünitesi genel olarak duvara asmak için kullanılan parçalardan oluşur oldu. Duvar rafları da çok sevilen ve ihtiyaç duyulan nesneler arasında yer alıyor. Bazen istediğimiz duvar rafları çok fazla harcama tutacak maddelerden yapılmamasına rağmen çok yüksek fiyatlı olabiliyor ya da fiyat dışında dilediğimiz ürünü bulamayabiliyoruz bu yüzden de evde duvar rafı yapımı konusunda fikir vermek istedim.

Evde Raf Nasıl Yapılır

Evde raf yapımı için artan tahta parçalar,sunta parçası,parkelerden artanlar,sepet,kasa,palet,tahta un eleği ve daha bir çok şey kullanabilirsiniz. Tahta un eleği kullanan hanımlar elekleri boyamaya bile gerek duymadan kullanıp çok güzel bir görünüm ortaya çıkartmışlar. Tahta parçalarından da düz kesim duvar rafı yapabilirsiniz.

Çocuk odaları için ise çadır şeklinde olanlar çok seviliyor. Bu tarz raflar için çok fazla masrafa da uğraşa da gerek yok. Yapıştırıcı için beyaz tutkal,vida,matkap, l şeklinde olan nalburda satılan parçalardan bulursanız işlem tamamdır. Halat ipler ile de yapılanlar çok hoş oluyor.

Duvar rafları ile odalarınızı daha modern hale getirebileceğiniz gibi çocuklu evler için de dekor olarak kurtarıcı oluyorlar (oğlum doğduğundan beri evde duvar rafları dışında olan dekoratif ürünlerden  hiç biri hayatta değil şu an)

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git