Dünya Ve Katmanları Konulu Pasta Yapımı


Dünya Ve Katmanları Konulu Pasta Yapımı

Okula giden çocuğunuz ya da çocuklarınız varsa size de görevler düşebilir ve bu görevlerden biri de dünya ve katmanları konulu pasta yapımı olabilir. Bir arkadaşım bu görevi üstlenip çok harika bir pasta ile gelmişti okula ve ben de sizler için paylaşmak istedim.

Altıncı sınıf ödevi olan bu konu hava küre,yer küre ,su küre, taş küre, ateş küre ve ağır küre olmak üzere beşe ayrılıyor bu katları da pasta da net olarak görebilirsiniz ve bu ödev ile çocukların ilgisini daha nasıl çekebilirim derseniz siz de pata yapabilirsiniz.

Dünya Ve Katmanları Konulu Model Hazırlama

Bu ödevi hazırlamak için arkadaşım şeker hamuru kullanmış. Her katman için farkı renk kullanıp daha belirgin olmasını sağlamış. Pastayı yapmak için pasta malzemeleri satan dükkanlardan renkli şeker hamuru aldıktan sonra ilk kat için küçük bir yuvarlak yaptıktan sonra diğer katları üstüne dizerek ve ellerinizle düzelterek ilerlemelisiniz.

Üzerindeki yeşilleri minik minik koparıp yapıştırmalısınız. Eğer siz de pastayı yapmayı düşünüyorsanız bizimle paylaşabilirsiniz. Eğer soru ve görüşleriniz olursa bana yorum olarak yazabilirsiniz. Diğer hobi ve uygulamalar için sitemizi takip edebilirsiniz.

Şeker hamurundan pasta yapımı diğer pasta yapımına göre biraz zor olabilir sadece el becerisi istiyor çocuğunuzun oyun hamuruna şekil vermek gibi ona da şekil vermeniz gerekiyor. Şeker hamurundan doğum günü pastası yapımı için sitemize bakabilirsiniz.

Etiketler:

Dünya Ve Katmanları Konulu Pasta Yapımı Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. çiçek hanımŞimdiden çok teşekkür ederim dedi ki:

  Çocuğun doğum gününde böyle bir şey yapmak istiyorum ama nasıl yapacağımı tam olarak anlayamadım daha detaylı bir anlatım var mı elinizde acaba. Şimdiden çok teşekkür ederim

  1. sümeyra esma dedi ki:

   lütfen cevap yazarmısın nasıl yapılır

 2. sümeyra esma dedi ki:

  yapılışı nelerdir

Sayfa başına git