Dış Kapı Boyama


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Başlığı dış kapı boyama olarak attım nedeni ise ; çelik kapı boyama yazınca bazı hanımlar anlamayabiliyor (ben de boyamadan önce çelik olduğunu bilmiyordum ) Bazı kapılar da gerçekten çelik kapı olmayabiliyor bu da çok önemli tabi. Dış kapı boyamak için boyacıya ihtiyacınız yok bir kapıyı yüz elli -iki yüz tl den aşağı boyayan da duymadım.

Dış Kapı Boya Renkleri

Renk seçimi tamamıyla size kalmış beyaz rengini çok seviyorum fakat apartmandaki diğer evlerle çok alakasız durur diye kahverengi yaptım ve bu yaz tekrar beyaza boyamayı düşünüyorum (kahverengi kötü bir renk değil gayet hoş durdu hatta görenler benim boyadığıma inanmadı ) Dilerseniz diğer apartman kapılarına uydurabilirsiniz dilerseniz merdiven demirlerine uydurabilirsiniz tercih size kalmış.

Çelik Kapı Boyama

Çelik kapı boyamak için çekiçlenmiş kapı boyası almalısınız (yağlı boya) boyayı tinerle sulandırma yaptıktan sonra boyama işlemine başlayabilirsiniz. Su bazlı boyalarla boyama işlemini yapanlar var ve bunun için de ilk olarak astar kat için boyadan bir parça alıp 3/2 oranında sulandırmalısınız. İkinci kat için ise boyayı yine bir kaba alıp 3/1 oranında sulandırmalısınız. Son kat için ise sulandırma yapmadan direk boyama işlemine geçebilirsiniz.

Aşağıdaki görselde bulunan kapılar hamarat hanımlar tarafından boyandı . Görsellere bir göz atıp fikir edinebilirsiniz. Yağlı boya ile boyamak için boya dökülen yerler kolay çıkmayacağı için tedbirlerinizi önceden almalısınız. Boya damlattığınız alanları tinersiz çıkarmanız mümkün değil.

Diğer boya ile yapacağınız işlemler de çamaşır suyu cif gibi maddeler ile de temizlik yapabilirsiniz, boya dökülen yerleri temizlemek için.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git