Deri Sandalye Boyama


Mutfağınızda ya da salonunuzda deri sandalye ya da başka tarz deri bir ürün varsa yenilemek çok kolay. Deri olan eşyalar kolay silinir fakat kolay da sararır. Sararan ya da yıpranan eşyayı boyama işlemi çok basittir ve aşağıda açıklanmıştır.

Deri Sandalye Boyama işlemi için gerekli malzemeler rulo ve boya. Su bazlı boyalar ile her şeyi boyamak mümkün hem de hiç koku yapmıyorlar. Öncelikle ilk kat için boyayı 3/1 oranında sulandırın ve boyama işlemine geçiniz. İlk kat kötü oldu diye sakın korkmayın ilk kat her zaman bulanık bir görüntü verir. Aynı renk de olsa bu işlem hep aynıdır.

İkinci katta kapandı diye işlemi yarım bırakmayın üç kat atmayı unutmayın ve her kat için bir gün hatta iki gün belletin çünkü ; deri geç kuruyan bir maddedir. Üçüncü katta boyandıktan sonra kurumasını bekleyip vernik atmanız gerekiyor. Verniksiz yapılan her işlem sonucu hüsran olur her silinme de boyanız bir kat açılır.

Vernik işlemi için de her gün bir kat ve sonunda en az üç kat olmalı. Dilerseniz boyama işleminden sonra stencil yapıp sonra vernik atabilirsiniz. Aşağıdaki görselde bulunan sandalyeler stencil işlemi ile tamamlanmıştır.

Eğer siz de bu işlemi yapmayı düşünüyorsanız işlem bittikten sonra bizimle paylaşabilirsiniz. Soru ya da görüşleriniz için bana yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Deri Sandalye Boyama Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. zehranın gülü dedi ki:

    gerçek deri koltuklarımız var gerçekten çok ciddi bir kokusu var, farklı bir renge boyakak hem kokusundan kurtulsak hemde farklı bir renge boyayıp daha güzelleştirsek olur mu?

Sayfa başına git