Dekorasyon Fikirleri


Dekorasyon denilince çok nesnel bir konu olduğu için aklımıza çok fazla şey gelebilir. Salon dekorasyonu,düğün alanı dekorasyonu,bebek odası için dekorasyon,iş yeri için dekorasyon gibi başlıklar altında yüzlerce konu yazabilirim sizlere.

Dekorasyon için öncelikle başkasına yapacaksanız kişinin ne istediğini size tam olarak anlatması ve sizin de tam olarak anlamanız gerekiyor. Örneğin ; kızınızın odasını yenilemek istiyorsunuz malum çabuk büyüyorlar ve bu yüzden de her şeyi beğenmiyorlar , öncelikle kızınızın sevdiği karakterleri göz önüne getirerek küçük objelerle başlayabilirsiniz. Daha sonra halı,perde seçimi derken odası tamamlanmış olur.

Dekorasyon fikirleri salon

Salon için dekorasyon çok önemli nedeni ise aile olarak en çok buluştuğumuz alan salondur ve herkesin kendine ait bir hatıra bıraktığı bir obje ile süslediği yerdir bizim için. Salon süslemek için öncelikle klasik mi spor mu seçeneğini belirlemeniz gerek. Mesela spor koltuk takımı alıp avangart tv ünitesi ile tamamlamaya çalışırsanız ne kadar çok para da harcarsanız harcayın  odanız güzel olmaz. Eğer klasik mobilyalardan hoşlanıyorsanız dekor olarak bir pikap eski bir radyo ya da duvarda eskitme bir tablo gibi eşyalarla odanızı tamamlayabilirsiniz.

Spor sevenler için ise spor lambaderler,beyaz ya da rengarenk tv üniteleri,kitaplıklar ardından duvarlara geometrik desenli duvar kağıdı ya da tablolar olabilir. Aşağıdaki görsellerde hem spor olarak hem de klasik olarak salonlar bulunuyor buradaki dekorlara göz atarak fikir edinebilirsiniz. Unutmayın ki aldığınız her ürün renk oku vs açısından değil spor mu klasik mi bunu -göz önüne alarak seçmelisiniz.

Örneğin el dokuma halıları klasik mobilyalar ile harika olur. Çiçekli ,sade ya da geometrik desenli halılar da spor olarak döşenmiş salonlara göre olmalı.

Ev dekorasyon Fikirleri Kendin Yap

Evimizi yenilerken illa ki birilerine ihtiyaç duymayız kendimiz istediğimiz için boyayı boyacıya ya da alçı yapılacaksa bir ustaya gider ücretli olarak yaptırırız eğer kendiniz yapmak istiyorsanız bir çok şey yapabilirsiniz. Örneğin önce duvarları boyamak ile başlayabilirsiniz. Bunun için kağıt bant kullanarak işinizi kolaylaştırırsınız , tecrübesiz boya yapan biri kesinlikle tavan ile duvar arasındaki en az bir parmaklık kısmı boş bırakarak üzerini bant yapıştırarak boya yapmalıdır.Çok kou ya da çok açık renk olmadığı sürece bu boş bırakılan alan fark edilmez eğer illa ki boymak isterseniz biraz daha risk alarak bantı neredeyse tavana yapıştırıp boyamanızı öyle yapın. Daha sonra duvara taş desen ya da stencil gibi mimari açıdan güzel görünecek işlemler ile devam edebilirsiniz.

gül kurusu tablo

Stencil için sitemizin emret arayalım kısmına stencil yazıp ya da buraya tıklayarak nasıl yapıldığı hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Boya ve stencil işleminiz bitince perde süsleme,tül boyama,duvara tablo yapmak gibi konular için yine sitemizde buluşabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git