Dantelden Yapılan Dekorasyon İçin Fikirler


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

El emeği göz nuru zamanla emek emek yapılıp çeyize konulan danteller artık hiç kullanılmıyor ve bu da beni çok üzüyor bu yüzden bir araştırma yapıp dantelleri nasıl kullanabiliriz ve en güzel nasıl konuları hakkında bilgiler topladım. Öyle güzel şeyler buldum ki siz de bayılacaksınız.

Dantelden Sepet Yapımı

Renkli danteller için en favori dönüşüm bu bence ya da danteli önce boyayıp sonra sepette yapabilirsiniz. Bunun için bu işlemi yapan arkadaşımdan yardım aldım o da bana tarifi aynen böyle yazdı ; bir kaba 2 yada 3 kaşık nişasta koydum ve 1 çay bardağı tutkal biraz azıcık akrilik boya koydum çok az suyla eritmek için su koyup karıştırıp danteli içine koyup iyice içine çekmesini bekledim ve bir kase üzerine koydum . Sonuç aşağıda yer alıyor.

Dantel İle Abajur Şapkası süsleme

Odanızda otantik bir hava istiyorsanız bu dönüşüm sizin için olsun o zaman. Danteliniz havlu kenarı ya da daha büyüğü yatak örtüsü gibi bir şey ise abajur şapkasına dolayıp yapıştırarak harika bir görünüm verebilirsiniz. Dantelinizi kat kat yaparsanız bu görünüm daha da şık olabilir.

Dantelden Saç bandı

Annemin emek emek ördüğü dantelleri ben tabii ki başımın üstünde ve zevkle taşırım diyenler için bu çalışma. Saç bandı yapımı için havlu kenarı gibi bir danteli ikiye kesip daha sonra ucuna lastik dikerek saç bandına dönüştürebilirsiniz.

Etiketler:

Dantelden Yapılan Dekorasyon İçin Fikirler Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. firuze yaprak dedi ki:

    Merhaba hanımlar yardımınıza ihyitacım var.
    güzel eski dantelleri değerlendirmek için fikirlere ihtiyacım var. elimde kullanmadığım çeyizimden kalma dantellerim var. Bu eski dantellerden runner yapımı Nasıl oluyor? yada farklı bir seçenek düşünüyorum, eski dantellerden perde yapımı hakkında da bilgi verebilirsiniz. lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

  2. HÜLYANUR KAYA dedi ki:

    Bu sepetlerden bende çok yaptım etraftaki arkadaşlarıma hediyede ettim

Sayfa başına git