damalı çaydanlık boyama


Damalı ürünler öyle sevildi ki mutfak ürünlerine de yansıdı. Fiyat olarak çok yüksek meblağlarda satılan siyah beyaz damalı mutfak ürünlerine boyama yaparak kavuşabilirsiniz. Siyah beyaz boyama işlemine dilerseniz çaydanlık ile başlayabiliriz. Dizilerde de öne çıkartılan damalı çaydanlıklara sahip olabilmek için bir gün yeterli.

Çelik Çaydanlık Boyanır mı

Çelik çaydanlık boyanır ve boyanan çaydanlıkta kullanılır diye kısaca cevaplamak istiyorum iç kısmı hariç her yerini boyayıp iyice kurumasını bekleyin ve yirmi gün kadar dinlendirin ki boya kemikleşsin. Şu an da balkon fayanslarımı boyamakla meşgul olduğum için bugün fazla konu giremiyorum ama ; bu soru çok geldiği için detaylı bilgi vermek istedim.

Çaydanlık Nasıl Boyanır

Çaydanlık boyama işlemi için gerekli malzemeler ; boya,fırça,kağıt bant,vernik. Boyama yapmak için ; öncelikle astar kat atmalısınız ve boyayı sulandırmalısınız. İlk olarak astar kat için boyayı bir kaseye alarak 3/2 oranında sulandırmalısınız. Boyama işleminizi yaptıktan sonra iyice kuruması için bir gün beklemelisiniz. İkinci kat için ise boyayı 3/1 oranında sulandırın. Yine işleminiz bitince kurumasını bekleyin her boyama için bir gün bekleyin. Boyama işleminiz güzel olması için dört kat boyamalısınız.

Kağıt bant siyah beyaz işlem için gerekli beyaz boyama işlemini bitince kağıt bant ile (1 ya da 2 cm kalınlığında) bir sıra boş bırakıp bir sıra bantlayarak siyah boyamaya geçiyoruz . Bu işlem de bitince beyaz olan kısımlara hafif hafif süngerde arta kalan siyah boyadan sürtüyoruz ama ortadan sona doğru olmalı tamamen olursa işlem kötü olur. Resimden yararlanabilirsiniz.

Etiketler:

damalı çaydanlık boyama Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Mukadder karasu dedi ki:

  Hangi tip boya kullandığını belirtmemişsiniz eski çaydanlıklardan sıkıldım. Biraz renk iyi olur.

  1. paspas dedi ki:

   Su bazlı boyalar mukadder hanım örneğin fotoğraftaki ürünleri rich, cadence gibi boya markaları ile boyamışlar. Alt ve iç kısım kesinlikle boyanmamalı. 21 gün de dikkatli kullanılmalı

   1. Mukadder karasu dedi ki:

    teşekkür ederim 👍💞

 2. Neseirmak birinci dedi ki:

  Cok iyi fikir denemek isterim

 3. HÜLYANUR KAYA dedi ki:

  Bayıldım muhteşem olmuş emeklerine sağlık yapanların

Sayfa başına git