Çoraptan Maymun Yapmak


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Kullanmadığınız bir çift çorap ile oyuncaklar yapabilirsiniz. Aşağıdaki görselde sırası ile yapım aşamaları belirtilmiştir. Maymun dışında bir çok çeşit hayvan figürü ya da oyuncak bebek yapabilirsiniz. Bir çift düğme,iğne iplik ve içine doldurmak için kırpıntı ya da elyaf ile hediyelik bir eşya da olabilir.

Bazen çocuklarımız izledikleri çizgi film karakterlerinden almak isterler ve bazen bulamayız bazen de pahalı gelebilir bu yüzden çorap ile ya da örerek kendiniz yaparsanız hem çocuğunuz için zaman ayırmış olursunuz hem de daha uygun fiyata gelmiş olur. Amigurumi bebek yapımına meraklı iseniz buraya tıklayarak bu tarz yapılmış olan nesnelere ulaşabilirsiniz.

Öncelikle bir çorabın üst kısmını ikiye bölüyoruz topuk kısmına kadar.ardından ikiye bölüp topuk ve ayak ucu kısımlarını ayırın ve daha iyi anlamak için aşağıdaki görsele bakmanız yeterli. Bir sopa yardımıyla diktiğiniz kısımları iyice doldurun. Çorabın topuk kısmı ile maymunun burnunu yapın.

Çoraptan Kukla

Çoraptan kukla yapmak için aynı şekilde çorabı kesip diktikten sonra üzerinden ip geçirip kukla olarak oynatabilirsiniz. Dilerseniz bebek kuklalar dilerseniz hayvan figürleri yapabilirsiniz.

Kullanılmayan Çoraptan Ne Yapılır

Çoraptan Eldiven,kalemlik,kukla,kedi,maymun,bebek figürleri ve kardan adam. Daha bir çok şey yapabilirsiniz. Çocuk odasına süs için figürler yapıp odayı süsleyebilirsiniz. Balık figürü ya da diğer figürler için de ayrı ayrı videolar ile anlatımlar bulunuyor ben sizler için bir kaçını anlatan video eklemek istedim. Yapanın ellerine sağlık. Daha önceden bu tarz uygulamalar yaptıysanız bizimle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git