Çoraptan Bebek Yapımı

Çoraptan Bebek Yapımı
29 Mart 2017 tarihinde eklendi, 758 kez okundu.

Çoraptan Bebek Yapımı

Herkesin kullanmadığı ya da eskimiş çorapları elbet bulunur ki teki kaybolmuş olan her evde vardır.  Onları değerlendirmek ve çevrenizdeki çocukları sevindirmek için gelin kolları sıvayıp kolay bir uygulama yapalım. Gerekli olanlar ise ip ve çorap varsa düğme de olabilir. Eğer çoraptan at kafası yapıp ucuna uzun bir sopa takarsanız çocuğunuzun bir atı olmuş olur bunu yapmak için öncelikle eski çorabın içine sünger ya  kumaş parçası  da kullanılmayan gibi şeyleri doldurup ardından göz yapın ve uçlarını dikince altına sopayı takın işlem bitmiştir.
Çoraptan tavşan yapmak için gerekli olanlar ise beyaz çorap iğne iplik makas ve pamuk. Yapımı aşağıda akdemeli olarak belirtilmiştir. Öncelikle çorabın bilek kısmından yukarısını kesin ve top şeklinde olacak şekilde dikin ve bir adet daha aynı şekilde yapın sonra birbirine dikin daha sonra kulakları kesin ve dikin son olarak ise kuyruk için kullanmadığınız şapka ponponu da olabilir.

BUNA BAKTINIZ MI?  Araba Tekerinden Orta Sehpa Yapımı

 

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Portmanto Nasıl Boyanır Resimli Anlatım başlıklı makalemizde portmanto boyama, portmanto nasıl boyamalı ve portmanto yenileme hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git