Çöp Poşetinden Elsa Kostümü Yapımı


Geri dönüşüm projeleri artık okullarda verilen ödevler arasında yer alıyor. Velilere ve öğrencilere geri dönüşüm atıklarından kıyafet tasarlamaları isteniyor ve defile de en çok oy alan madalya kazanıyor. Siz de defile sonunda madalya almayı istiyorsanız aşağıda bulunan görsellere göz atmanız yeterli. Hanımlar bildiğiniz tasarım yapıp üstüne de tığ ile örerek ya da dikerek terziliklerini de üstleniyorlar.

Çöp poşetinden elsa kostümünü çok beğendim ve çocuklar bu çizgi film kahramanını çok sevdiği için paylaşmak istedim. Siz de bir elsa kostümü yapmak istiyorsanız öncelikle çok fazla poşete ihtiyacınız var bunun için stok yapmanızı tavsiye ederiz. Kalın tığ ve bir ince tahta parçası yeterli.

Kendim henüz hiç bu tarz bir şey yapmadığım için çok fazla bilgim yok fakat aşağıda bulunan örnekler size  eminim ilham getirecektir. Eğer soru ve görüşleriniz olursa bize yorum olarak yazabilirsiniz. Diğer hobi ve uygulamalar için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Atık malzemeden elbise yaparken çizgi film kahramanı , bir hayvan türünü de örnek alabilirsiniz.

Google üzerinden aşağıdaki aramalar ile gelindi:

atık malzemelerden kıyafet tasarımları,atık malzemelerden kostüm tasarımı,geri dönüşüm kıyafetleri nasıl yapılır,geri dönüm den nasıl kostüm yapılır,atık malzemelerden tasarım,atık malzemelerden ne yapılır,geri donusumden yapilan kiyafetler,atık malzemelerden elbise yapımı,atık malzemelerden elbise yapilisi,atık malzemelerden elbise nasıl yapılır

Etiketler:

Çöp Poşetinden Elsa Kostümü Yapımı Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Mukadder Karasu dedi ki:

  Çok güzel olmuş .okul teknoloji dersi için güzel bir çalışma.

 2. bahar mercan dedi ki:

  kostumun anlatimini yaparmisiniz

  1. paspas dedi ki:

   Tığ ile örülerek yapılmış Bahar hanım, öncelikle poşetler katlanıp kesilmiş.

Sayfa başına git