Çocuk Odasına Çadır Yapımı


Çocuk Odasına Çadır Yapımı

Çocukların oyuncak dışında bayıldığı bir şey varsa o da çadırlar oluyor genellikle. Çadırların içerisinde oynamak onlara değişik geldiği için ebeveynler de odalarına çadır alabiliyorlar fakat bu tarz çadırlar da pahalı olabiliyor. Bir arkadaşım oğlunun odasına kendi emeği ile çadır yapmış ve ben aldığını sandım çünkü hazır gibi duruyordu ve sizlerle de paylaşmak istedim.

Çocuk odasına yapılacak çadır için malzemeler ;  3 tane vileda sapı 1 metre boyunda,
4 tane mdf 4 parmak kalınlığında boy isteğe göre benimki kullanım alanı 1.40 tam boy 2 metre bir kısmını çapraz yerlere bıraktım
Vilada sapının kalınlığına göre deldirdim iki uç ve bir orta olmak üzere genişliğine dikip vilada saplarını geçirdim daha sonra mdfleri çapraz tutup delik olan yerlerden geçirdim bütün işlem bittikten sonra kalın döşemelik sünger le oturma yerini yaptım dilerseniz internetten de tam ölçülere ulaşabilirsiniz kumaş olarak ben kullanmadığım  nevresim takımını kullandım. Arkadaşım yapılışına bana bu şekilde yazdı eğer anlamadığınız yer olursa bana yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Oyun Çadırı Nasıl Yapılır

Oyun çadırının yapılışını yukarıda belirttim çok fazla soran arkadaşım oldu o yüzden bir daha belirtmek istedim. Maliyet size bağlı eğer elinizde vileda sopası, tahta, sünger ve kumaş gibi malzemeler varsa hiç para harcamadan yapabilirsiniz. Kış geliyor ve çocuklar okul, ödev ve kurs stresinden sadece pc de oyun oynayarak kurtulmaya çalışmasın diye evde yaz havası yapabilirsiniz.

Etiketler:

Çocuk Odasına Çadır Yapımı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Asuman mnkopuk dedi ki:

    küçükken evimizde yastıklarımız ile kendime yapay evler yapardık.. oynadığım bu oyunlardan o kadar çok keyif alır dım ki şuan 30 yaşıma geldim evin bir odasına geçip yastıktan küçük çadırlar veya evler yapabilirim. şimdiki çocuklar çok şansız yoklular ile kendilerine oyunlar yapmıyorlar.. zavallı anne babalar uğraşsın dursun ki çocuğum birazcık oynasın diye kendini parçalıyor. yaptığınız çadır ayrıca çok hoş gözüküyor. Teşekkür ederim.

Sayfa başına git