Çocuk Odasına Avize Yapımı


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Çocuk odası için bir şeyler üretmek hem eğlenceli hem de çok kolay nedeni ise uyumun önemi olmaması her yer rengarenk desen desen macera dolu ya da çiçeklerle süslenmiş olabilir. Çocuk erkek ise dolabı maviye boyayıp duvarlara arabalar çizebilirsiniz. Odanın güzel olması için illa ki çok fazla para harcayıp her şeyi hazır almak gerekmez.

El emeği ile yapılan her şey daha güzel oluyor ve bu güzelliğe evladımızı da katarsak daha bir tatlı… Evladınız ile zaman geçirirken bir yandan bir şeyler üretmeyi seviyorsanız odaya bir avize yapıp kendiniz ve evladınızla gurur duymanın tam zamanı.

Bebek Odası Avize Yapımı

Biraz kumaş,biraz tul ve boncuk ile inanılmaz güzel şeyler çıkabilir ortaya. Dilerseniz abajur başlığı alıp onu süsleyebilirsiniz dilerseniz ip ile yapılan avizelerden yapıp süslemesini evladınızla yapıp avizeyi tamamlayabilirsiniz. Meyve sepetinden avize yapan hamarat hanım arkadaşlar tanıyorum. Yuvarlak bir nesne etrafına ipler ya da kurdele ile uçlarına oyuncak asarak şirin bir avize de yapabilirsiniz.

Bir kaç parça keçe ile hazır da var olan avizeyi çiçekler ile arabalar ile süsleyerek çocuk odasına uygun hale çevirmek de mümkün.

Aşağıda bulunan görselde ki avizelerin hepsi el emeği olarak yapıldı dilerseniz görsellerden kendinize örnek alabilirsiniz.

İpten avize yapmak isteyenler için ;

İp tercihi size kalmış dilerseniz kordon ip dilerseniz yün ya da sağlam bir ip hiç fark etmez. Öncelikle balon ile yapacaksanız balonu şişirin başka bir nesne ile yapacaksınız ki kalp şeklinde plastik kap ta olabilir. Çok kalın tabakalı olmasın ki güzel aydınlatsın Sonrasında ipi nesneye ipi sarmaya başlıyoruz tamamını sardıktan sonra tutkal sürüp bir kat daha sardıktan sonra tutkal ya da yapıştırıcının kuruması
için bir süre bekliyoruz ( ara ara kontrol edin)
Tutkal kuruduktan sonra balonu patlatıp içinden çıkartıyoruz

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git