Çocuk Odasına Aktivite Saati Yapımı


Çocuklarımızı her konuda uyarırız. Böyle yaparsan daha iyi böyle yaparsan kötü olur diyerek. Okul çağına geldikleri zaman da tv izlemek  ya da oyun oynamak istediklerinde karşı çıkarız çünkü ; ödevleri ve okul hayatı bizim için çok önemli tv ve tabletler de zararlı olduğunu düşünerek hareket ederiz. Oysa ki hepsinin bir saati olsa çocuğumuz sorumluluk sahibi olurken bir yandan onu önemsediğimizi hisseder ve kırıcı konuşmaktansa başka alternatifler ile yaklaşmak çok çok daha iyidir.

Çocuk Odasına Saat yapımı

Çocuk odasına saat yapmak için aklınıza gelebilecek olan her nesneyi kullanmak size kalmış ben sadece kendimce yaptığım ürün için kullandıklarımı yazıp örnek sunmak istiyorum. Malzemeler ; mukavva,yapıştırıcı, saat içerisinden alınmış akrep yelkovan. Dilerseniz elinizde bulunan saatin içerisindekileri çıkarıp kendi yaptığınız kısmı koyarak da yapabilirsiniz.

Aktivite saat yapımı

Aktivite saati için içerisinde bulunan sayılara dilerseniz sticker yapıştırarak dilerseniz boyayarak yapması gerekenleri belirtebilirsiniz. Çocuklar saate bakıp ne yapması gerektiğini anlarken bir yandan da eğlenebilirler.

Çocuk odasına saat yapımını çocuklarınız ile yaparsanız onunla bir aktivite yapmış olup daha fazla eğlenebilir hem de ona söz hakkı tanımış olursunuz. Kitap okuma saati,oyun oynama saati,ders yapma saati gibi saatleri belirleyip hayatını düzene sokmuş olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git