Televizyon Ekranı Çizikleri Nasıl Giderilir?


Televizyon ekranında oluşan çizikleri gidermek oldukça zor işlemlerdir. Bunları gidermek için yapılması gereken bazı işlemler vardır. Bu işlemleri uyguladıktan sonra çiziklerin geçme olasılığı yüksektir. Fakat televizyon ekranında ki çizikler kılcal çizik değil görüntüye dahi zarar vermiş ise bu sizin başınıza büyük sorun getireceği anlamına gelmektedir. Evlerimizin neşe kaynağı çocuklar bazen başımıza tatsız şeyler getirebiliyor. Olsun canları sağ olsun ama tabi annelerin yine de dikkatli olmasında fayda var kendi evinizin dışında başkasının evinde de yapabilir aynı durumu. Eğer başkasının evinde olduysa bu sorun maalesef yeni bir tv almak zorundasınız diye özetlemeliyim.

Tv Ekran Çizilmesi Nasıl Giderilir?

Çizilen tv ekranı için çözümler iki tane vardır. Bu kılcal çizikler için kullanılabilecek yöntemler diyebiliriz. Bunları uygulayarak ekranda ki çiziği daha küçük seviyelere kadar indirebiliriz.

Tv Ekran Vazelinle Silmek

Televizyon ekranını vazelinle silme işlemi deneyebilirsiniz. Hafif vazelini temiz bir beze sürerek televizyon ekranını hafif hafif ovalamaya başlayın. Bu çözüm en etkili ve denenmiş çözümlerden birisidir.

Tv Ekranını Diş Macunu İle Temizlemek

Diş macunu dişleri beyazlatan özel kimyasalları içerir. Bu nedenle televizyon ekranında bulunan çizikleri gidermekte sıkıntı yaşayabilirsiniz. Eğer çizikleri bir nebze dahi olsa azalttınız ise sadece bir köşesine diş macunu sıkarak diş macunu ile temizlemeyi deneyin. Eğer daha güzel bir görüntü elde ederseniz televizyonun tamamına uygulamanızı öneririm.

Tv Ekran Ceviz Yağı İle Silmek

Ceviz yağı ile ekranı silmek ise diğer yöntemlerden biridir. Bunu uygulayanlar faydalı sonuçlar aldıklarını söylüyorlar ama bu konuda net bir bilgim olmadığı için sizi yanıltmak istemem. Ama yine de denemeye değer. Tabi bu çözümler de her zaman çare olamayabilir ve ekran değişimi yeni televizyon maliyeti kadar maliyetli olduğu için televizyonu ikinci el olarak satın ya da fakir birine verin. Ne olursa olsun çocuklarımızı gittiğimiz yerlerde serbest bırakmayalım ara ara kontrol edelim sadece vereceği zararlar için değil her evde bebek ya da çocuk olmayabilir bu yüzden tehlikeli şeyler maazallah evlatlarımızın eline ulaşabilir. Sizin çözümleriniz varsa bize yorum olarak yazabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git