Çizgili Duvar Boyası Nasıl Yapılır


Çizgili duvar boyama işlemi çok beğeniliyor çünkü ; her alanda çok sevilen bir işlem. Siz de evinizin hangi köşesi olursa olsun bu işlemi yapmak istiyorsanız önce yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Bu hafta içerisinde aynı çalışmayı bende hol için yapacağım. Dresuar ve aynamın arka kısmına siyah beyaz şeritler yapınca daha şık olacağına eminim.

Mutfak, bebek odası,salon ya da benim gibi hiç fark etmez her alan için aynı işlemi uygulamak gerekiyor ve işlem ince detaylara dikkat edildiğinde çok basit bir uygulamadan ibaret. Şeritli duvar boyama işlemi için gerekli malzemeler; büyük kağıt bant, boya ve fırça. Kağıt bant küçük seçerseniz işleminiz çok uzun sürer ve arada yanlış yapma payınız çoğalır ben iki kağıt bantı yan yana yapıştırarak geniş bir şerit yapmayı düşünüyorum hem de hoş duruyor.

Bant ile duvar boyama işlemine başlamak gerekirse duvarınızın boyutuna bağlı olarak boya almalısınız. Örneğin benim bir duvar ve 500 ml boya alsam yeterli olacaktır ve beyaz kullanmayacağım çünkü duvarım zaten açık renk bu yüzden fazladan hem emek hem de para israfı olmasın. Alanda bulunan eşyalarınızın renklerine bağlı kalarak bir renk seçimi yaparsanız en şık en ideal seçimi yapmış olacaksınız. Örneğin halımda kırmızı güller olduğu için ben beyaz kırmızı şerit boyama yapacağım. Hatta elimde kırmızı boyamın bir koyusu olduğu için içine bir miktar açık renk katsam boya almam da gerekmeyecek. Sizin de elinizde artmış boya varsa bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Kağıt bantları duvara yapıştırdıktan sonra boyama işlemine başlayabilirsiniz. çizgilere dikkat ederek ve kağıt bantları işlem sonunda dikkatli çıkararak işlemi tamamlaya bilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git