Çiçekli Perde Tutacağı Yapımı


Salon en fazla kaldığımız alan olduğu için her yerinin cıvıl cıvıl olmasını isteriz. Koltuk seçimi ünite ve halı seçimi tamamlandıktan sonra perdeye karar veririz ve bir kaç yıldır kruvaze tül çok tutuluyor çünkü ; çok şık duruyor. Kruvaze tül ya da fon perdeler için son zamanlarda çok sevilen çiçekli perde tokaları satın almak isteyenler için biraz pahalı gelebiliyor bu yüzden sizler için araştırma yapıp kolay ve uygun maliyetli çiçekli perde tutacağı nasıl yapılır diye buldum ve yazdım.

Fon perdeleri daha cici gösteren perde tutacaklarından alıp üzerini çiçekler ile süsleyerek çiçekli perde tutacağı yapabilirsiniz. Eğer fon perdeleriniz de zaten tutacak var sadece kumaş ise işiniz daha da kolay üzerine çiçekleri dikerek ya da yapıştırarak da bu işlemi yapabilirsiniz.

Çiçekli perde süsü için gerekli malzemeler ; kullanmadığınız yapma çiçek yani bir kenara kaldırdığınız ya da atmak istediğiniz eğer yoksa hobi marketlerden alabilirsiniz, silikon tabancası ve zımba.

Yaprakları tek tek ayırıp alt kısma geleceği için birbirlerine zımbalayarak işe başlıyoruz daha sonra üst kısmına silikon tabancası ile çiçekleri yapıştırıyoruz. Daha sonra çıkarıp takması kolay olsun diye büyük bir kilitli iğneyi yaprakların olduğu kısımdan yani arkasından geçiriyoruz ki yıkarken sorun yaşamayalım.

Yapıştırdıysanız ya da diktiyseniz perde tutacağına ek olarak, elde yıkama yapmalısınız. Braçol diye adlandırılan bu süsleri odadaki renk uyumuna göre ayarlayabilirsiniz.

Bu konumuzda çiçekten perde tokası nasıl yapılır diye anlattık. İyi günler dileriz.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git