Çelik Kapıyı Beyaza Boyama


Çelik kapıların boyandığını öğrendiğimde üç senelik evliydim ve yaptığım ilk iş de kapımı boyamak oldu. Hiç korkmadan çekinmeden direk nalburdan kapıya özel boya ve fırça alıp kapım çok güzel olacak sevinci ile ve sabırla boyama işlemine başladım ve sizlerle de paylaşmak istedim.

Çelik kapıyı beyaza boyama işlemi için gerekli malzemeler ; çekiçlenmiş beyaz boya eğer dilerseniz bir başka renk daha ki bu aralar beyaz ve altın sarısı çok moda oldu ve de parmak rulo. Kapı boyama işlemi için çok fazla tecrübeniz olmasına hiç gerek yok. Ben daha önce boyama işleminden bir haber iken şimdi çok severek yaptığım için mi bilmiyorum baya baya öğrenir oldum.

Kapınızı boyamadan önce kulp gibi parçalarını çıkartırsanız işleminizi daha kolay yapabilirsiniz. Kapı boyama işleminde ilk önce astar boyama yapmalısınız bunun için boyayı biraz tinerle açmanız gerekiyor . Astar kat bitince en az bir gün kurumasını bekleyin.

Çekiçlenmiş boya kokusu yoğun olduğu için yaz aylarında yapmanızı tavsiye ederim. İkinci kata geçtiğinizde boya biraz daha kendini belli edeceğinden işleminiz güzelleşecektir yavaşça. Üç kat genellikle kapı boyama için yetiyor fakat beyaza boyama işleminde dördüncü kat her zaman daha güzel sonuç veriyor.

Aşağıdaki görselde bulunan ürünlerin yani çelik kapıların hepsi tecrübesi olmayan insanlar tarafından boyanmıştır. Eğer panel kapı yani iç kapıları boyamayı düşünüyorsanız bu boya ile boyama yapmayın kapılarınızı mahvedersiniz. Panel kapılar için ayrı bir boya satılıyor ve tiner kullanılmıyor.

Eğer çelik kapınızı boyama kararı aldıysanız sabırla ve özenle yaparsanız iyi sonuç alacağınızdan eminim. Soru ya da görüşleriniz için bana yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git