Çekirdekten Limon Ağacı Yetiştirmek

Çekirdekten Limon Ağacı Yetiştirmek
23 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 384 kez okundu.

Hava kirliliği toprak kirliliği derken oksijen bol bulabilmek için göç eder olduk. Organik ürünlere meyvelere sebzelere hasret kaldık ( her şey hormon her şey de bir hile ). Evlatlarımıza sağlıklı meyve sebze yedirmek ve daha iyi bir ortam hazırlamak için ağaç dikelim . Çevre kirliliğine dikkat edelin kendinizi düşünmüyorsanız çocuklarınız için yapın!

Limon ağacı yetiştirmek de ağaç dikmek hatta sadece gölgesinden değil meyvesinden de faydalanacağımız bir ağaç türü olduğu için hemen harekete geçmelisiniz. Ağaç dikmeniz için dışarıya çıkmanıza gerek yok. Evde de limon ağacı yetiştirebilirsiniz.

Evde Limon Ağacı Yetiştirmek

Geri dönüşüm sadece bir eşyayı boyayıp yenilemekle olmaz dönüşüm meyveyi yedikten sonra çekirdeği ile tekrar meyve haline gelmesine yardımcı olmaktır. Talimatlara dikkatlice uyduktan sonra Rabbim hayırlısıyla ağaç olmasını sağlayacaktır.

BUNA BAKTINIZ MI?  Soyulan Kapı Kolu İçin Çözümler (ev)

Limon Ağacınızı Kendiniz Yetiştirin.

Emek emek yapılan dikilen her şey değerlidir hele ki ağaç yetiştirmek ve meyvesinden başkalarının yararlanması daha değerlidir. Kendi ağacınızı yetiştirmeniz için gerekli malzemeler ; limon çekirdeğini soyup ıslak bir havlu kağıdı ya da peçete içerisine saklayın ıslaklığı çok olmamalı nemli olmalı. Daha sonra kilitli buzdolabı poşetine de havlu kağıdını yerleştirin. Yaklaşık bir hafta sonra filizlenmeye başlayacaktır ikinci hafta da toprağa ekebilirsiniz.

Toprağa ektikten sonra (metal bir saksı tercih ederseniz daha çok verim olursunuz ) Petek yanına koymayın hiç sevmez gün ışığı da su da dengeli olmalı. Eğer yerini değiştirirseniz yaprakların döküldüğünü görebilirsiniz. Yaprakları kahverengiye dönerse yerini sevmemiş demektir.

BUNA BAKTINIZ MI?  En İyi Koltuk Nasıl Temizlenir

Limon ağacının en sevdiği şey güvercin gübresi ve pirinç suyudur. Pilav yapmayı düşündüğünüz bir gün limon ağacınızı da sulamayı unutmayın.

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Çatlayan Mutfak Tezgahına Ne Yapılmalı başlıklı makalemizde çatlayan mermer tezgahı ve çatlayan mutfak tezgahı hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git