Cd den Peçetelik Yapımı


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Müzik ya da film izlemeyi seviyorsanız evde birikmiş fazla cd olmalı ve sdler de zamanla çizilebiliyor tabi illa film ya da müzik cd si olmayabilir kullanılmayan her türlü cd için geri dönüşüm zamanı ! Cd nin de geri dönüşümü olur elbet mesela ben güvercinler balkonumdaki çiçekelrimi rahat bıraksın diye balkona cd asmışlığım vardır sonra da çiçekleri içeri alıp onlarla arkadaş olmuştum tabi.

Cd den Neler yapılır

Cd den neler yapılır sorusuna cevap olarak en güzel dönüşümün bu olduğu kararını aldım ve sizler için yapılışını paylaşmak istedim. Cdden peçetelik yapımı için gerekli malzemeler ;  ip,6 adet cd ve yapıştırıcı. Süslemesi de size kalmış evdeki malzemeleri değerlendirebilirsiniz.

Öncelikle cdleri iplere sarıyoruz ve yapışkan kullanıyoruz bu işlemi yaparken daha sonra ipe sarılan 6 adet cd yi bir adet taban için alta 5 adet de gövde olarak değerlendiriyoruz. Hepsini birbirine yapıştırarak sağlam hale getiriyoruz dilerseniz orta boşluklardan ip geçirerek daha sağlam olur daha sonra bu boşluk yerlere kurdele yada boncuk gibi süslemeler yapabilirsiniz.

Peçeteliğiniz hayırlı olsun ip için evde kalan artık yün ipleri de değerlendirebilirsiniz. Cd den başka neler yapabilirim diye düşünmeye devam edenler için cdleri kırıp ayna kenarına ya da çerçeve kenarına dekor yapabilirsiniz hatta ayakkabı tabanına yapan arkadaşım var.

Cd den kapı süsü

yapmayı düşünenler için kısaca bilgi vereyim cdleri yuvarlak halinde dizip birbirlerine yapıştırıyoruz ve üzerine bir kat daha aynı işlemi yapıyoruz ilk kattakilerin orta hizasından gelerek olursa daha iyi olur aşağıda görseli var oradaya bakabilirsiniz. Daha sonra ip ile kurdele ile çiçek ile nasıl süslemek isterseniz süsleyebilirsiniz. Elinizde çok fazla cd varsa bu kapı süsünden ya da peçetelikten bir çok yapıp sevdiklerinize hediye edebilirsiniz paylaşmak güzeldir.

Sevilen bir geri dönüşüm de cdden iğnelik yapımı ve bu konu için özel bir sayfa açtım sitemden emret arayalım kısmına iğnelik yazarak ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git