Cd den İğnelik Yapımı

Cd den İğnelik Yapımı
28 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 226 kez okundu.

Eski cd leri artık atmıyoruz geri dönüşüm yapıyoruz . Kısa zaman da en güzel ne yapabilirim araştırmalarına devam ederek sizler için harika fikirler edindim. Bir önceki konu da cdden peçetelik,kapı süsü gibi uygulamaları anlattım bu konu da ise cdden iğnelik yapımını anlatacağım. Görüntü olarak nefis bir uygulama olan iğnelik yapımı hem de çok basit. İğneleriniz için harika bir saklama şekli olan cdden iğnelikler sayesinde daha fazla dikiş yapmak isteyebilirsiniz.

Cdden iğnelik nasıl yapılır

Cdden iğnelik için gerekli malzemeler bir adet cd, kumaş,topuz,elyaf,silikon. Bu iğnelikleri duvar süsü olarak da kullananlar var ve topuz bildiğimiz topuzlar da kullanılan saç şekil ürünü.

Cdden iğnelik yapımı için öncelikle aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi cd yi kumaşla kaplayıp  iğne iplik ile sıkıyoruz. Sonra topuzu yapıyoruz içine elyaf koyuyoruz topu iğne ve iplikle büzüyoruz ucuna düğüm atıp cd ye dikiyoruz daha basit olmasına istiyorsanız  silikon yapıştırıcısıyla yapıştırıla bilir sonra etrafını süsleyebilirsiniz süslerinizi silikon yapıştırıcısı ile yapıştırın.

Bu da ilginizi çekebilir  Eski Kottan Yastık Kılıfı Yapımı

Sadece süslemede silikon kullandım siz başka yapıştırıcı da kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı yaparken ben çok eğlendim nedeni ise sonucunun çok güzel olması ve herkesin çok beğenmesi bu yüzden de çok fazla yaptım nereden kumaş bulduysam hepsi değerlenmiş oldu . Tanıdık koltuk satan akrabalarım olunca kumaş parçalarını bulmak kolay oldu tabi. Siz eski elbiselerinizi değerlendirebilirsiniz. Aşağıdaki görsellerde bulunanların hepsi iğnelik kimi arkadaşım duvar süsü yaptı kimi iğnelik olarak kullandı kimi küpelerini taktı üzerine kullanmaı size kalmış.

Şu an bu uygulama için biraz ara verdim fakat hediyelik olarak da düşünüyorum hem masrafsız hem el emeği hem eve maddi katkı para harcanmadan yapılıyor çünkü.

 

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Cd den Peçetelik Yapımı başlıklı makalemizde Cd den kapı süsü, Cd den Neler yapılır ve cdden peçetelik yapımı hakkında genel bilgiler verilmektedir.

Bu da ilginizi çekebilir  Su Sebili Boyama

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git