Çaydanlık Boyama ve Dekupaj

Çaydanlık Boyama ve Dekupaj
17 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 376 kez okundu.

Eskiyen çaydanlıkları artık atmıyoruz kalaylatmıyoruz boyuyoruz. Yeni moda olan rengarenk çaydanlıklar fiyatları çok pahalı olduğu için maddi durum elverse de almıyoruz nedeni ise ; moda denen şeyin hemen değiştiği gibi çaydanlıktaki renklerde zamanla bozulacak ve maddiyata destek için (çocuk için kenara para koyma vb..) almayıp kendimiz bir şeyler üretmeye çalışıyoruz.

Çaydanlık boyama işlemi için gerekli malzemeler ; boya ve fırça eğer dekupaj yapmak istiyorsanız dekupaj kağıdı da gerekli ya da dekupajı peçete ile de yapabilirsiniz. Peçete ile dekupaj ya da dekupaj işlemi için sitemizin emret arayalım kısmına yazarak ulaşabilirsiniz. Çaydanlıkta da pürüz yoksa direk boyamaya geçebilirsiniz. Su bazlı boyalar iki üç ya da dört kat boyama yaparak istediğiniz süslemeyi yaparak yenileme yapabilirsiniz.

Çaydanlık boyama nasıl yapılır

Çaydanlık boyama diğer boyamalardan farklı bir işlem değildir. Çaydanlık boyamak için su bazlı boyanız ile astar kat için bir miktar ayırıp sulandırma yaptıktan sonra ilk katı yani astarı atabilirsiniz. Boyayı iyice yedirmelisiniz yoksa damlalar oluşabilir. İlk katın iyice kurumasını bekledikten sonra yani bir gün sonra ikinci kata geçebilirsiniz. Diğer katlara sulandırma gerekmiyor.

Bu da ilginizi çekebilir  Koliden Kedi Köpek Yuvası Yapımı

Üç kat boyama yaptıktan sonra araları bekletip iyice kurutarak boyama yapmalısınız eğer son bir kat daha gerekliyse bir kat daha boyayabilirsiniz. Dekupaj yapacaksanız dekupajdan sonra vernik atabilirsiniz. Dekupaj işlemini sitemizde bulabilirsiniz.

Aşağıda bulunan görsellerdeki çaydanlıklar ev hanımları tarafından boyanmıştır , yani özellikle boyamayı iyi bilen biri tarafından değil.

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Mutfak Dolaplarını Kırmızıya Boyama başlıklı makalemizde boyama, Mutfak dolabını kırmızıya boyama ve Mutfak rengini kırmızıya boyamak hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git