Çatal Kaşık Sandığından Dresuar Yapımı


Çatal Kaşık Sandığından Dresuar Yapımı

Çatal kaşık sandığından daha önce de sehpa yapımı adı altında konu açmıştım ve hamarat bir arkadaşım sandığından dresuar yapıp mora boyamış ve öyle güzel olmuş ki ona özel konu açmak istedim. Çatal kaşık sandığınız kenarda duruyorsa hala işte şimdi çıkartmanın tam zamanı ! Öncelikle ayak temin etmek gerekiyor ve bu ayaklar hobi malzemeleri satan sitelerde tanesi 20 tl den satıldığını duymuştum.

Dresuar yapımına başlamadan önce sehpanızı istediğiniz renge boyamalısınız ve bunun için aşağıda bulunan görsellerden kendinize örnek alabilirsiniz. Boyama işlemi için öncelikle astar kat atıp beklemelisiniz boya markası olarak nalbura danışabilirsiniz. Astar kat kuruduktan sonra (bir gün bekleyin ) ikinci kat atabilirsiniz ve yine bir gün daha bekledikten sonra son katı atabilirsiniz. Boyama işlemi bittikten sonra eğer vernik gerekiyorsa vernik atın ve aynı boyama işlemini dilerseniz sonradan dilerseniz sandık ile birlikte ayaklara da uygulayın.

Boyama ve vernikleme işlemleri bittikten sonra ayakları sandığa yapıştırın ve dilerseniz üst kısma dekupaj uygulaması yapabilirsiniz. Eğer soru ve görüşleriniz varsa bana yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git