Çamaşır Suyu Dökülen Eşyalara Ne Yapılmalı


Çamaşır Suyu Dökülen Eşyalara Ne Yapılmalı

Çamaşır suyu kullanmayı pek sevmiyorum fakat ; tuvalet ve banyo gibi yerler için temizlikte kullanmadan olmuyor. Çamaşır suyu kullandığımızda da eğer dikkat etmezsek kötü şeylerle sonuçlanabiliyor yaptığımız işlem. Eğer üzerine çamaşır suyu damlayan eşyanız var ise yapabileceğiniz şeyler örneğin ; kot pantolon ya da eteğinize damladı ise uç kısımlara damlayan çamaşır suyu için fırfır ya da dantel dikebiliriz. Uç kısımlarda olmayan çamaşır suyu lekeleri için ise patchwork gibi ya da desenler yaparak lekeli kısmı kapatabilirsiniz.

Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Çıkarılır ?

 Çamaşır suyu lekesi asla ve asla çıkmaz çünkü ; çamaşır suyu kumaşın lekesini alıp götürdüğü için ya boyanmalı ya da kesilmeli o kısım. Eğer kesilmeyecek bir yerde ise leke boyama yapabilirsiniz. boyama yapmayı düşünmüyorsanız eşyanızı parça parça kesip patchwork çanta ya da yatak örtüsü gibi bir şey yapabilirsiniz.

Çamaşır Suyu Sararması Nasıl Geçer ?

Eğer çamaşır suyu ile temizlik yaptıktan sonra zamanla bu eşyaların sarardığını fark ederseniz bu sararmalar için yapacağınız işlem sirke ile olmalı. Sirke ile yapılacak olan işlem için önce fısfıslı bir kutuya su ile sirke karışımı yaptıktan sonra bu karışımı sararmış yere sıkıp beklettiğinizde zamanla beyazladığını fark edeceksiniz.

Halıdan Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Çıkar ?

Eğer halınıza çamaşır suyu değdi ya da damladı ise hiç bir kimyasal madde ya da sirke gibi doğal şeylerle de çamaşır suyu lekesini çıkaramazsanız. Halıya dökülen çamaşır suyu için çözüm halının boyanmasıdır. Ben başıma bu şekilde bir olay geldiğinde halımı sprey boya ile boyamıştım ve sonrasında boyadığım yeri aradığım halde bulamadım. Halınızı boyamayı düşünüyorsanız su bazlı ya da diğer herhangi bir boya çeşidi il boyama yaparsanız halınız sertleşebilir bu yüzden boyayı çok az kullanmalı  ve sprey olarak tercih etmenizde fayda var.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git