Çamaşır Makinesi Temizliği


Çamaşır makinesi temizliği fazla önemsenmeyen bir konu olmasına rağmen makinenin daha kaliteli yıkaması ve daha uzun süreli kullanımı açısından özenilmesi gereken bir konudur. Çamaşır makinesi nasıl temizlenir sorusunun cevabı bu sayfada yer alıyor. Çamaşır makinesini neredeyse her gün kullanan biri olarak bozulması ya da temizliğinde sıkıntı olması benim için büyük bir sorun teşkil edebilir. Elde yıkama çok zor ve makine gibi yıkamak da imkansız olduğu için çamaşır makinesine özen göstermeliyiz.

çamaşır makinesi nasıl temizlenir

Çamaşır makinesi temizliğinde kireç gibi bir sorun değil de iç temizliğini ele almak istedim. Su kireçli ise kireç önleyici kullanmanız yeterli fakat makine temizliğinde bir kere boş çalıştırma gibi yöntemlerle temizliği kolayca halledebilirsiniz. Öncelikle deterjan bölmesini yerinden çıkartın (illa ki yerinden çıkıyordur ) ardından musluğa tutup deterjan artıklarını arındırın.

Deterjan artıklarını düzenli olarak ayda bir temizlemezseniz kullandığınız  deterjanlar birbirine yapışır (yumoş,çamaşır suyu,toz sabun) ve yıkanan eşyaya zarar verebilir. Kapak temizliği için nemli bir bez ve cif yeterli. Sildikten sonra kurulayarak parlamasını sağlayabilirsiniz.

 

çamaşır makinesi temizleme

Çamaşır makinesinin dış yüzeyi için de cif ve poşet yeterlidir. Yüzeye bir miktar cif sıktıktan sonra poşet ile ovalayın ve ardından nemli bezle ile durulayın. Cif için iki kez durulama gerekebilir. Çamaşır makinesinin alt yüzeyi için yani fayans temizliği için ise çamaşır makinesini çekmeniz gerekli ve bunu yaparken dikkatli olmalısınız. Fayans temizliği yaparken kaburga kemiği kırılan yakınlarım oldu ,siz çok dikkat edin. Bunu da bir not gibi paylaşmak istedim sizlerle. Çamaşır makinenizde ayakkabı gibi, yer bezleri gibi eşyalar yıkadıktan sonra bir kere kısa program dahi  olsa bir kez boş çalıştırın.

Çamaşır Makinesi Temizleyici

Çamaşır makinesinin iç temizliği için satılan tablet ya da toz deterjanlardan alıp bir kez boş olarak çalıştırırsanız makinenizin temizliğinden emin olarak içiniz rahat bir şekilde kullanıma devam edebilirsiniz. Bu temizleycilerin bulaşık makinesi için olanları var unutmayın. Arada bir hayatımızı kolaylaştıran makineleri de düşünmemiz lazım bence 🙂

Soru ya da görüşleriniz için bize yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git