Cam silmek için pratik bilgiler


Cam silmek iki kelimeden oluşan fazla uğraşlı bir eylemdir. Bu konumuzda cam silmek için pratik bilgiler hakkında bilgiler vermekteyiz. Hele ki boya badana yapıldıysa camları temizlemek bütün ev temizliğinden daha zor geliyor insana. Cam kenarlarında plastik olan alanları temizlemek bazen es geçtiğimiz bir iş olsa da camların parlamasını ve lekeli kalmamasını isteriz. Cam silmek için en iyi yöntem nedir diye çok araştırdım. Arkadaşlarıma söylediğimde alay eden bile oldu. Onlar alay ede dursunlar , cam temizliği yaparken onlar saatlerce uğraşırken ben yarım saat içinde tüm evin cam temizliğini bitirip çay keyfine geçmiş oluyorum.

En Kolay Cam temizleme Yöntemi

Öncelikle mutfak camı ile başlayıp (çünkü mutfak camı yağlı olduğundan bekletmek gerek) beyaz kısımlara yağ sökücü sıkıp bekletirken salon camına koşup çift taraflı silme aparatı varsa beş dakika yoksa 10 dakikada gözlerimiz ışıldayacak olan  temizliğe başlıyoruz. En kolay cam temizleme  yöntemi için pamuklu kurulama bezi ya da gazete , cam sil , bulaşık deterjanı cif ya da çamaşır suyu katkılı temizlik maddesi olmalı. Sirke ile her yeri temizliyorum diyen hanımlardan maalesef olamıyorum. Buzdolabı içi oğlumun odası dışında  banyo, wc cam silme vs kimyasal madde kullanıyorum eğer siz bunları kullanmadan hem kolay hem de tertemiz sonuç alıyorum diyorsanız yorum olarak bekliyorum hünerlerinizi. Bulaşık makinesi için organik , çamaşır makinesi öyle vs ama bazı alanlar da maalesef sirke yetmeyebiliyor.

Gelelim temizliğe öncelikle mermer ve beyaz olan pimapen dediğimiz kısımları cif ile ovup nemli bez ile duruladıktan sonra cam için süngere bulaşık deterjanı sıkıp bir güzel siliyoruz eğer çift taraflı aparat varsa çok daha iyi. Ardından nemli bez ile durulayıp kuruladıktan sonra parlasın istiyorsanız cam sil sıkıp gazete ile silin göreceksiniz ki cam sil sıkmadan sildiğiniz cam ile arasında parlaklık farkı olacak.

Camların Toz tutmaması

Camların toz tutmaması ve hemen kirlenmemesi için de yine cam sil ile silmek gerekiyor. İşlem bir dakika fazla sürse de göreceksiniz ki üç günde kirlenen cam on güne kadar tertemiz oluyor. Kruvaze tül kullandığım için cam temizliği bir tık önemli benim için ani bir misafirde camda oluşan lekeler ev ne kadar temiz de olsa hoşd urmuyor. Soru ya da görüşleriniz için yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git