buzdolabının içi neden su olur


Buzdolabında su birikintisi sorununu bende yaşadım bu nedenle de bu sorundan nasıl kurtulurum , servis çağırmakla uğraşmadan nasıl kurtulurum gibi sorulara çare aradım. Bulduğum çözümler işime yarayınca da sizinle paylaşmak istedim. Buzdolabı kapağını açtığımda tavan kısmında su damlacıkları oluyordu ve delikli yerlerinde de küfler oluşuyordu , koyduğum meyve sebze kısa sürede çürüyordu. Nedeni buzdolabının soğutma özelliğini kısa süreli kaybetmesinden kaynaklanıyormuş. Peki çözümleri neler ?

Digital Camera

buzdolabında su birikmesi

Buzdolabı soğuk buhar sayesinde içerisine koyduğumuz meyve ve sebzeyi taze kalmasına yardımcı olur fakat bu buhar delikleri tıkanabilir nedeni ise buzdolabı kapağının uzun süre açık kalması olabilirmiş ki benim dolap kapağımda sorun vardı özellikle kış aylarında yapışkan kısım kapağı tutmuyordu bunun da çözümü sıcak su. Kapağı tamamen boşaltıp plastik kemer görünümlü kısma sıcak suyu dökerseniz kapak kapanacaktır.

buzdolabı su akıtıyor çözüm

Akıtan buzdolabı çözümü yukarıda belirttiğim gibi buhar deliklerinin tıkanması yüzünden olduğu için tıkanan delikleri açarak tekrar eski haline çevirebiliriz böylece su da akıtmaz. Dondurucu kısmında bulunan tüm yiyecekleri başka bir dondurucu varsa ona aktarın ya da bir komşunuza rica edin çünkü ; su akıtan buzdolabının yeniden sağlıklı şekilde çalışması için bir süre yaklaşık iki üç gün kadar çalışmaması gerekiyor. Delikteki buz eriyince buhar tekrar çıkacak ve su akıntısı kesilecektir.

Servis çağırmadan önce bu işlemi yapıp bekleyin çok net kurtulacağınıza eminim eğer ; başka sorunlar da varsa ve bu işlem işe yaramazsa işte o zaman servis çağırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git