Büyük Ebatta Rakam Süsleri Yapma İşlemi


Büyük Ebatta Rakam Süsleri Yapma İşlemi

Eğer çevreniz de doğum günü yaklaşan sevdiğiniz biri varsa ona hediye olarak el emeği kocaman rakam figürleri ile doğum günü alanını süsleyebilirsiniz. Maliyet olarak çok düşük olan bu işlem için gerekli malzemeler süt kutuları ,yapıştırıcı,folyo dilerseniz de doğum günü yaklaşan kişinin fotoğrafları.

Örneğin bir yaşına girecek olan bebeğin doğum günü için 1 şeklinde kocaman doğum günü süsü için 3 adet gövdeye üç adet alt kısma ve iki adette ön kısma olmak üzere sekiz adet süt kutusu gerekiyor. Çok büyük olsun istemiyorsanız beş adet süt kutusu yeterli. Bir rakamı yapılışı için önce gövde kısmını yapıyoruz ve iki ya da üç adet süt kutusunu üst üste gelecek şekilde yapıştırıyoruz ve kurumasını bekliyoruz daha sonra alt kısmına yatay pozisyonda yine üç ya da iki adet süt kutusu yapıştırıp kurumasını bekliyoruz son olarak da kutunun uc kısmından 3/1 oranında kesip paralel olacak şekilde bir şeklini tamamlıyoruz ve son olarak folyo ile kaplıyoruz dilerseniz fotoğrafları üzerine yapıştırabilirsiniz.

Diğer rakamlar için mesela  3 diyelim bunun için süt kutularını kesmeniz gerekiyor rakamın şeklini aklınıza getirerek şekil vermeniz mümkün.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git