Bulmaca Desen Örneği Nasıl Yapılır

Bulmaca Desen Örneği Nasıl Yapılır
22 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 574 kez okundu.

Örgüde desen ve renk çok önemlidir. Düz örülen bir yelek ile desen ile örülen arasında çok fark oluyor. Bebek için ya da bir büyük için yapılacak olan kazak,yelek ve hırka gibi şeylerde çok güzel duran bir model ve yapımı da çok basittir.

Bulmaca desen örneği genellikle tığ ile örülür ve  yapacağımız ürünün eni kadar zincir yapılarak başlanır. Kenardan başlanarak  5 zincir bırakılarak 6 zincire tığın üstüne 3 kez iplik dolanarak batılır ve 4 kerede çıkarılarak 5 adet uzun trabzan yapılır.Sonra 6 zincir çekilip 3 boşluk bırakılarak 4. Zincire sık iğne ile sabitlenir ve 5 zincir yapılarak yine 5 uzun trabzan yapılır. Trabzanla başlayıp trabzanla bitirilen ilk sıranın üstüne arka ilmeklere batarak sık iğne yapılır. Aralarda ki boşluk geçişleri yine 6 zincir. Sadece batım noktalarına dikkat ederek ön tarafta ki kanallı görüntüyü oluşturuyoruz.

BUNA BAKTINIZ MI?  Tuz Küresi Yapımı

Genellikle patikler için yapılan bu deseni bence bir de yelekler için denemelisiniz. Tığ ile bulmaca deseni konumuzun sonuna geldik diğer örgü konuları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Eğer soru ya da görüşleriniz varsa bana yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

 

 

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Virüs Şal Model ve Renkleri başlıklı makalemizde 2018 şal modeli, baktüs nasıl yapılır ve renkli şal örnek hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Bulmaca Desen Örneği Nasıl Yapılır Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Nadire (atolyehobi) dedi ki:

    Aslında videosunu da çekmiştim keşke ismimi de paylaşsaydınız çok memnun olurdum😌

    1. paspas dedi ki:

      Videonuz eklendi Nadire Hanım ,emeğinize sağlık 🙂

Sayfa başına git