Bulmaca Desen Örneği Nasıl Yapılır


Örgüde desen ve renk çok önemlidir. Düz örülen bir yelek ile desen ile örülen arasında çok fark oluyor. Bebek için ya da bir büyük için yapılacak olan kazak,yelek ve hırka gibi şeylerde çok güzel duran bir model ve yapımı da çok basittir.

Bulmaca desen örneği genellikle tığ ile örülür ve  yapacağımız ürünün eni kadar zincir yapılarak başlanır. Kenardan başlanarak  5 zincir bırakılarak 6 zincire tığın üstüne 3 kez iplik dolanarak batılır ve 4 kerede çıkarılarak 5 adet uzun trabzan yapılır.Sonra 6 zincir çekilip 3 boşluk bırakılarak 4. Zincire sık iğne ile sabitlenir ve 5 zincir yapılarak yine 5 uzun trabzan yapılır. Trabzanla başlayıp trabzanla bitirilen ilk sıranın üstüne arka ilmeklere batarak sık iğne yapılır. Aralarda ki boşluk geçişleri yine 6 zincir. Sadece batım noktalarına dikkat ederek ön tarafta ki kanallı görüntüyü oluşturuyoruz.

Genellikle patikler için yapılan bu deseni bence bir de yelekler için denemelisiniz. Tığ ile bulmaca deseni konumuzun sonuna geldik diğer örgü konuları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Eğer soru ya da görüşleriniz varsa bana yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

 

 

Etiketler:

Bulmaca Desen Örneği Nasıl Yapılır Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Nadire (atolyehobi) dedi ki:

    Aslında videosunu da çekmiştim keşke ismimi de paylaşsaydınız çok memnun olurdum😌

    1. paspas dedi ki:

      Videonuz eklendi Nadire Hanım ,emeğinize sağlık 🙂

Sayfa başına git