Bulaşık Makinesini Folyo Kaplama

Bulaşık Makinesini Folyo Kaplama
26 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 319 kez okundu.

Bulaşık makinenizde çizik ya da vuruk gibi izler varsa yeni de olsa değiştirmek ya da boyamak isteyebilirsiniz. Değiştirmek hem maddi açıdan hem de sadece çizik gibi bir sorun için yanlış olacağından vazgeçebilirsiniz. Boyamak ise herkesin yapabileceği bir işlem değil çünkü ; kolay değil. Son zamanlarda bayanlar boyama adına çok fazla işlem yapıyor fakat sonradan kullanımı nasıl olduğunu bilmediğimiz için bulaşık makinesi gibi dış malzemesi boyanmaya pek de müsait olmayan bir nesne olduğu için folyo ile kaplamanızı tavsiye ederim.

Hatta mutfağına daha fazla uyum göstersin diye yeni alınan bulaşık makinelerinde çizik vs olmadan folyo ile kaplayan çok hanım tanıyorum.

Bulaşık makinesini folyo ile kaplamak işlemi için gerekli malzemeler ; dilerseniz sıradan folyolardan alarak kendiniz ölçüp biçerek dilerseniz de bulaşık makinesine özel olarak tasarlanıp satışa sunulan folyolar ile bu işlemi yapabilirsiniz.

BUNA BAKTINIZ MI?  Örgü Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler

Folyolama işlemi için yukarıdan aşağıya ya da aşağıdan yukarıya başlayarak yapıştırırken yavaş yavaş ilerleyip ve hava kabarcığı kalmaması için ardından sünger yardımı ile üzerinden geçerek işlem yaparsanız daha güzel olur eğer hava kabarcığı kalırsa hemen kabarcık olan yere kadar folyoyu kaldırıp fön makinesi tutup yapıştırın tekrar.

Fön makinesini siz folyolama yaparken biri tutarsa işleminiz daha kolay ve hatasız olur.

Hamarat bir arkadaşım bu işlemi yaparken cam sil sıkıp sildiğinde klabarcık yok olduğunu belirtmişti.

Buzdolabını folyo ile kaplama işlemi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Aşağıda bulunan görselde ki bulaşık makinelerine folyolama işlemi yapılmıştır. Bende bu işlemi buzdolabıma uyguladım nedeni ise ; boyası kalkmıştı ve rengi  mutfağımdaki diğer ürünlere uymuyordu.

BUNA BAKTINIZ MI?  Fayans aralarından Alt kata Su iniyor

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Artık İplerden Paspas Yapımı başlıklı makalemizde artık iplerden neler yapılır ve paspas yapımı hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git