Bulaşık Makinesinden Puslu Çıkan Bulaşıklar


Bulaşık Makinesinden Puslu Çıkan Bulaşıklar

Bulaşık makinesi çıktı çıkalı kadınlar kendine zaman ayırmaya başladı diyebilirim yani ben annemden gördüğüm kadarıyla bulaşık makinesi aldıktan sonra oturup dinlenebiliyordu şimdi ise herkeste ve her çeyizde var. Kimse bulaşık makinesinin yıkadığı sıcaklıkta ve aynı derecede güzellikte yıkayamaz bulaşıkları.

Bulaşık makinesinde matlaşan bardaklar problemi çok fazla kişide duyduğum bir problem ve sonuçları ise çok basit tuz haznesinde tuz bitmiş olabilir ki bu en çok görülen problem oluyor. Matlaşan bardakları tuz kontrolü yaptıktan sonra tekrar bulaşık makinesine yerleştirip yıkamayı deneyiniz.

Bulaşık makinesi beyaz tortu bırakıyor diyen arkadaşlarım ise kullandığınız marka bulaşık deterjanını değiştirin ve bir iki kez makineye parlatıcı ya da sirke ekleyerek yıkama yapın.

Bulaşık makinesinden bardakların buğulu çıkması devam ediyorsa eğer bulaşık makinenizi nadir çalıştırıyorsanız zamanla iyi yıkamamaya başlar nedenini bilmiyorum ama elde yıkama yerine bulaşık makinesi kullanırsanız hem daha iyi sonuç alırsanız hem de kendinize zaman ayırırsınız.

Bulaşık makinesi kireç lekesi bırakıyor diyen arkadaşlarım olmuş pusu kireç lekesi sanırım aynı durum bun un için yukarıda yazdıklarımı denemenizi tavsiye ederim. Elektrikli eşya almak benim için şans işi kimisi en ucuz marka alıp inanılmaz iyi sonuç alırken kimisi çok para ödeyip pişman olabiliyor. Çok programlı makine alıp tek program kullanan çok fazla kişi tanıyorum bu yüzden her şeyin son modeli en iyisi diye tutturmak yerine vereceğimiz paralarla aile bütçesine katkıda bulunabiliriz.

 

Etiketler:

Bulaşık Makinesinden Puslu Çıkan Bulaşıklar Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. bardak parlatma dedi ki:

  bizim bulaşık makinesi de aynı bu şekilde, tüm bardak ve çıkardığımız mutfak gereçlerini kirli gibi çıkartıyor, Ne denediysem başarılı olamadım..

  daha sonra isteyen olursa markasını yazarım, Bulaşık makinesi detarjanımızı değiştirdik vel hasıl sonunda istediğimiz gibi ter temiz çıkmaya başladı.. Ayrıca parlatıcı da kullandığımız zaman çok daha başırıl oluyor.

 2. havva dedi ki:

  Teşekkürler, güzel bir yazı olmuş.

  Özellikle bardaklar daki o kadar kötü çıkıyor ki.. Bulaşık makinesin den mi terkos suyundan mı anlam veremiyorum. Herhalde birçok bayan bu şekilde sorunlar yaşıyordur.

 3. Zeynep dedi ki:

  Teşekkürler admin, Bu tarz paylaşımlar bazen hayat kurtarabiliyor.

  Bulaşık makinesinin detarjan bölümüne limon da koyarsanız iyi olur..

  özellikle kullandığınız o pahalı detarjanlar da sizlere zarar veriyordur.

 4. paspas dedi ki:

  Bulaşık Makinesinden Puslu Çıkan Bulaşıklar ile ilgili aramalar. bulaşık makinesinde matlaşan bardaklar. bulaşık makinesi bardakları matlaştırıyor. bulaşık makinesi beyaz tortu bırakıyor. bulasiklarin makineden puslu cikmasi, bulaşık makinesi bulaşıkları neden beyazlatır. buğulu bardaklar nasıl temizlenir, bulaşık makinasında bardakların buğulu çıkması, bulaşık makinesinde bardaklar neden çizilir

 5. bardak parlatma dedi ki:

  bardak parlatma ile ilgili aramalar
  incir yaprağı ile bardak temizleme
  bulaşık makinesi bardakları matlaştırıyor
  lekeli bardaklar nasıl temizlenir
  sararmış bardaklar nasıl temizlenir
  bulaşık makinasında bardakların buğulu çıkması
  bulaşık makineleri neden bardak tabak cizer
  bugulu cam bardaklar nasıl temizlenir
  bulasiklarin makineden puslu cikmasi

 6. buhulu bardak dedi ki:

  Bardak alırken bulaşık makinesine dayanıklı olup olmadıklarına bakın.
  Bardaklarınızın aşınmasını önlemek ve parlaklıklarını daha uzun süre korumak için Finish deterjanlarını, onlarla birlikte Finish Tabak ve Bardak Koruyucusu’nu kullanın.
  Varsa, su yumuşatıcınızı kontrol edin çünkü çok yüksek bir ayarda olabilir.
  Daha hassas cam eşyaları düşük bir sıcaklıkta veya cam yıkama ayarında yıkayın. Gürallar ve Porland, en sevdiğiniz bardakları bulaşık makinesine koyarken içinizin rahat olmasını sağlayacak cam eşya deterjan tercihi olarak Finish’i öneriyor.
  Bulaşık makinenizin devri biter bitmez kapağını açarak aşırı buharı boşaltın. Birçok modern makine, dahili pervanelerle bu işi halleder. Bardaklarınızı bulaşık makinesinden almadan önce soğumaya bırakın.

Sayfa başına git