Bulaşık Makinesi Tuzu Nereye Konulur

Bulaşık Makinesi Tuzu Nereye Konulur
23 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 678 kez okundu.

Her evde bulaşık makinesi var artık ve bozulmasın diye dua eden arkadaşlar tanıyorum. Bulaşık makinenizi kurmaya gelen servis elemanları bakımını ve kurulumunu yaptıktan sonra bir tarih verir ve bu tarihte tuz koymanız gerektiğini bildirir.

Bulaşık makinesi tuzu nereye konulur sorusunu soran arkadaşlarım için bir araştırma yaptım doğrusu bende tam olarak bilmiyordum ve bu çok önemli bir konu. Eğer makineniz uzun yıllardır evde çalışıyorsa ve hiç tuz koymadıysanız bu önemli bir sorun olabilir. Tuz bitimi bazen kendi kendine belli eder bu iyi yıkama yapmadığı zamanlarda ya da bulaşıkları puslu bir şekilde yıkadığı zamanlarda belli oluyor.

Bulaşık makineniz kötü yıkamaya geçmeden önce ara ara tuz kontrolü yapın. Tuz kontrolü için makinenizin kapağını açın ve en dipte bulunan yuvarlak ve küçük olan yerin kapağını çevirerek açın (ortada bulunan su gideri ile sakın karıştırmayın ) ve içerisini kontrol edin eğer tuz varsa daha fazla koymanıza gerek yok. Eğer tuz bitmiş ise huni yardımıyla paketin beşte biri ya da dörtte biri kadarını doldurun ve kapağı kapatın.

BUNA BAKTINIZ MI?  çeyizlik seccade yapımı

Bulaşık makinesi ile ilgili diğer sorularınız için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Bulmaca Desen Örneği Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde bulmaca desen nasıl yapılır, bulmaca model patik ve bulmaca örgü model hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git