Boyanabilir Duvar Kağıdı Kullanışlı Mı?


Boyanabilir duvar kağıdını her duvara rahatlıkla yapabilirsiniz. Fakat öncesinde duvar kağıdı seçmek gerektiği için evin odasının büyüklüğüne ve eşyaların rengine göre duvar kağıdı seçimi yapmak daha doğru olacaktır. Peki boyanabilir duvar kağıdı kullanışlı mı sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyim. Bu konu hakkındaki diğer detayları aşağıda inceleyebilirsiniz.

Duvar Kağıdı Nedir?

Duvar kağıdı odaların duvarlarına kaplanan bir çeşit kaplama malzemesidir. Ev veya iş yerlerinde duvarlara boya yerine de yapılmaktadır. Bulunduğu ortama göre türü, deseni, modeli değişiklik gösterebilir. Rulo halinde kaplaması yapılır.

Duvar kağıdı ölçüleri:

  • Genişlik: 0,53 – 0,75 – 1,06 m,
  • Uzunluk – 10 ve 25 m olarak değişiklik gösterir.

Duvar Kağıdı Kullanışlı Mı?

Boya yapılmayan yerlerde kullanıldığı zaman hem maddi olarak hem de görsel olarak kazanç sağlanabilir. Fakat seçilecek olan duvar kağıdı oldukça önemlidir. Evlerde kullanıldığı zaman hava alan duvar kağıdı seçilmesi gerekir. Aksi taktirde nem yapacak ve kısa süre içerisinde zarar görerek miadını dolduracaktır. Evler de özellikle çocuk odası kısmında bu kaplama ürünleri oldukça kullanışlıdır. Çünkü genellikle çocuklar duvarlara daha fazla zarar verdiği görülmektedir.

Ama mutfak da mutfak tezgahı sık sık yağ gibi maddelerden sıçrayan lekeler duvarda kötü etki edeceği için boyanabilir duvar kağıdı kullanmak oldukça güzel olacaktır.

İlginizi çekebilir ısıdan sararan fırın nasıl temizlenir?

En kullanışlı duvar boyaları arasında ise yağlı boyaları örnek olarak gösterebiliriz. Çünkü duvar boyaları yağlı boya olduğu zaman nefes alıp verebilir. Yağlı olmayan boyalar oldukça zararlı boyalar diyebiliriz. Bu nedenle hem duvar kağıdı hemde boya seçerken nefes alabilen özelliğe sahip olmasına dikkat etmek gerekiyor.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git