Boyalı Yüzeyler Nasıl Temizlenir?


Boyalı Yüzeyler Nasıl Temizlenir?

özellikle Banyo gibi fayans bölgelerin yoğun olduğu bölgelerde, Boyanmış yüzey evinizde havalandırmayı sağlayacak bir (vantilatör) yok ise buhar ve toz nedeni ile kirlenir. Her ne kadar kirlendikçe çeşitli temizleyiciler ile kirlenen yerler temizlense de Duvar boyası zarar görmesin isteriz. aşırı yıkanma sonucu duvar boyası zarar görmemesi için sizlere bir kaç ip ucu sunacağız.

Duvar boyası zarar görememesi için ip ucu!

mutfak ve banyo fayanslarınızı temizlerken, Muhakkak temizlik yapmaya duvarın aşağısından başlayın, Bir çok bayan aksine yukarıdan aşağıya doğru başlar bu şekilde yapılan temizlikte su damar izleri oluşur ve daha fazla temizlemeye çalışmanız sonucu duvar badanasına zarar gelecektir.
Bölgeye zarar vermemek için durulama suyu ve temizleme suyunuz kesinlikle sıcağa yakın olmalıdır. Kullandığınız deterjan kaliteli olmalıdır. Temizleme amacıyla yüzeye sürdüğünüz temizlik aparttı sünger olursa daha başarılı bir temizlik neticesi almış olursunuz.

Duvar boyaları temizlenirken zarar görmesin istiyorsanız işin ucunu taa en başından sıkı tutmanız gerekmektedir. Evinizi boyarken kaliteli su bazlı, silinebilir boyalar ile boya uygulamasını yapmanız halinde ilerleyen zamanlarda buğu vb. durumlardan kaynaklı siyah noktalar oluşsa bile hiç bir deterjan kullanmadan sadece sıcak su ile tavanları ter temiz yapabilirsiniz. Yukarıda yazdığımız temizleme yöntemleri tavanlara uygulanan kireç boyalar için uygun değildir. Bu tarz boyalar uygulanmış tavanlara kararan ve kirlenen yerleri direk olarak yeniden  boyamanız da fayda var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git