Bilgisayar Masası Boyama

Bilgisayar Masası Boyama
22 Mart 2018 tarihinde eklendi, 102 kez okundu.

Çocuk ya da bebek odasını büyük bir hevesle alıyoruz fakat ; büyük bir hızla büyüyen evlatlarımızla beraber aldığımız ürünler de deforme olma durumları ya da çizikler oluşabiliyor. Bilgisayar masası ham madde olarak yeteri kadar sağlam durumdaysa boya yaparak yenileyebilirsiniz. Bilgisayar masası yenilemek isteyenler yani  boyamayı düşünen hanımlar için bilgi vermek istedim.

Bilgisayar Masası Nasıl Boyanır

Yeni çıkan su bazlı boyalar ile bilgisayar masası ya da ne olursa olsun boyamak hiç zor değil her alanda bu boyaları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Boya yapmak için gerekli malzemeler, parmak rulo, su bazlı boya, vernik .Öncelikle boyanmasını istemediğiniz alanları bant ile kapatarak işleme başlayabilirsiniz. Astar kat atıp bir gün bekleyin ve astar kat için boyayı 3/2 oranında sulandırın ardından ikinci kata geçin boyayı 3/1 oranında sulandırın ve tekrar kurumasını bekleyin. diğer katlar için boyayı sulandırmanıza gerek yok.

Bu da ilginizi çekebilir  ahşap poşetlik boyama

Dekupaj yapmayı düşünüyorsanız ; Dekupaj işlemi için gerekli malzemeler dilediğiniz renk boya , fırça, dekupaj kağıdı, vernik ve dekupaj tutkalı
öncelikle boyama işlemini yapıyoruz boya için rich markasını tavsiye ediyoruz her yerde kullanabilirsiniz bu ürünü.
Boyama işlemi bittikten sonra kurumasını bekliyoruz ve kuruduktan sonra dekupaj yapacagımız alanı az bişey zımpara yapıyoruz.
Sonrasında nemli bir bez ile siliyoruz ve dekupaj işlemi için hazırız. Dekupaj tutkalını hızlı bir şekilde her yerine gelecek şekilde fırça ile sürüyoruz.
Kağıdı ayarladıktan sonra yavaş yavaş yapıştırıyoruz ve plastik bir spatula ile sertçe bastırarak fazla tutkalı dışarı taşırıyoruz ve kabarcık kalmamasını sağlıyoruz.

Dekupajı ne kadar sağlam yaparsanız o kadar da ömrü uzar sonrasında kalan tutkalı bez ile silip üzerini de silmeyi unutmuyoruz sonrasında tutkalın kurumasını bekliyoruz.
Resmin üzerinden iki kez dekupaj tutkalı ile geçmemi gerekiyor yoksa vernik tutmayacaktır.
Sprey vernik kullanırsanız işiniz daha kolaylaşır haberiniz olsun. İki kat tutkal geçtikten ve kuruduktan sonra vernik işlemini yapabilirsiniz.

Bu da ilginizi çekebilir  Yemek Odasını Beyaza Boyama

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Kavanoz Boyama Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde Cam Kavanoz Boyama, cam kavanoz boyama dekupaj ve kavanoz boyama hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Bilgisayar Masası Boyama Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. HÜLYANUR KAYA dedi ki:

    Boyama ile ilgili görselleri ve paylaşımları okuduktan sonra karar verdim kesinlikle bir boyama kursuna gideceğim

Sayfa başına git