Bez Pasta Yapımı


Bez Pasta Yapımı

Anne olmak dünyanın en güzel duygusudur bebeklerimiz de bize verilen en güzel hediye. Doğum anından sonra hastane ya da evlerimize sevdiklerimiz gelir ve hediyeleri de beraberinde gelir. Hediye seçimi her zaman zor olmuştur doğum günü, özel gün fakat doğum yapan bayana hediye şimdi çok basit. Kırk yumurtalarına bayılıyorum haşlayarak ya da içleri boşaltılarak boyanan yumurtalar tül kurdele vs süsleriz ve bebek annelerine teslim ederiz. Doğum hediyesi ise bu aralar çok moda olan bez pasta oluyor.

Evde Bez Pasta Yapımı

Sevdiklerinizden biri doğum yaptıysa ona hediye olarak bez pasta götürebilirsiniz çünkü ; bebek doğduktan sonra en gerekli olan bez oluyor. Bezi büyük boy seçerseniz bez pastanız biraz daha fazla zaman süs olarak durabilir. Bez pasta yapımı için gerekli malzemeler bebek bezi,kurdele,tül,mukavva ya da doğum günleri için satılan kek standları da evde bez pasta yapımı için daha ideal. Öncelikle mukavvayı yuvarlak kesiyoruz ve ardından bezleri kıvırıp üç ya da dört kez dolayarak küçük bir daire yapıyoruz ve her birini kurdele ile bağlıyoruz. Böyle 10-15 adet bezi daire şeklini alacak şekilde bağladıktan sonra büyük bir kurdele ile daireyi bağlıyoruz. dilerseniz iki üç kat yapabilirsiniz. Bunun için diğer daireleri biraz daha küçük yapın ve üst üste koyun. En son olarak tülü pastanın üzerini örterek üst kısımdan kurdele yardımıyla kapatıyoruz ve dilerseniz nazar boncuğu gibi nesnelerle süsleme yapabilirsiniz.

Motosiklet Bez Pasta Yapımı

Motosiklet bez pasta yapımı için gerekli malzemeler,bebek çorabı,bez,bebek kravatı,mama önlüğü ve bebek çarşafı. Öncelikle küçük bir tepsiye bezleri resimdeki gibi diziyoruz ve sıkı olması gerekiyor. Daha sonra bezleri bozmadan ortalarından kurdele ya da lastik toka gibi nesne ile tutturuyoruz ki sağlam olsun daha sonra bebek kravatını üzerinden bağlayın ve bu işlemi üç kez yapın.

İpleri tekerleklerin ortasından geçirin ve ikisini aralıklı yan yana birini öne koyun ve bebek çarşafını dolayarak tekerleklerin ortasından geçirin.  Daha sonra mama önlüğünü tekerleklerin üzerine örtün ve arasından geçirdiğiniz çarşafı ön tekerleğin üzerinden çıkarıp motosiklet tutunma kısımları için lastikle bağlayın ve kollarına bebek patiklerini geçirin.

Şekilli Bez Pasta Yapımı

Diğer şekiller için örneğin, arabalı bez pasta,bebek arabası bez pasta,bebek beşiği bez pasta gibi değişik çeşitler için sitemizden destek alabilirsiniz. Başka bir bez pasta yapımını anlatmak istiyorum Örneğin gitar şeklinde bez pasta diyelim. İki adet yuvarlak daire yapmak gerekiyor biri büyük biri küçük olmalı bunlar için yine pastaları üç ya da dört kez doladıktan sonra lastikle tutturun ve sekiz adet olunca yuvarlak halka yapın birbirine bağlayın ve bir halka daha ama on iki adet olsun bu da. Sonrasında küçüğü öne büyüğü arkaya koyun. Sonra halkaların çevresinden mavi bez ya da mavi çarşaf olabilir ile dolayın. gitar telleri için kartonu uzun bir sopa şeklinde kestikten sonra üzerine yine çarşaf ile doladıktan sonra tel görünümü vermek için ip ile teller yapın.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git