beyaz bulaşık makinesi gri kaplama


Bulaşık makinesini kaplama işlemi özellikle beyaz bulaşık makinesi gri kaplama çok fazla araştırılıyor ve uygulanıyor.Nedeni inox ürünlerin güzel durması (temizliği de bir o kadar zor maalesef) diğer eşyalarımızın gri olması gibi sebepler ile boyama düşünesi sizi korkutuyorsa griye kaplama işlemi tam size göre.

Beyaz eşyalar zamanla sararma yapabilir ya da inox ürünlere karşı benim gibi ilgi duymaya başlayabilirsiniz. İşte bu zamanlarda çalışır durumda olan makineyi elden çıkartma düşüncesi biraz bizi zorluyor. Nedeni ise ; bütçe,israf,daha öncelikli olan ihtiyaçlar vb… liste uzar gider.

bulaşık makinesi gri kaplama

Daha önce folyo ile kaplama işlemini yapmadıysanız bu işlem size maliyet olarak ucuz uygulama olarak da zor görünebilir. Oysa ki kaplama işlemi basittir. Kurutma makinesi ya da sünger yardımıyla siz kaplama yaparken diğer kişinin de sünger ile üzerinden geçmesi işlemi kolaylaştırır. Eğer şişlik olursa orayı hafif kaldırıp tekrar yapıştırın . Fön makinesi ile de yapmak isterseniz aşağıda bulunan video size örnek olacaktır.

Siz kaplama işlemini yaparken bir yardımcınız yoksa kurutma makinesini alt kısma koyup açın o sıcaklıkla folyo biraz esneyecek ve şişlik olmasını önleyecektir.

 

inox kaplama folyosu

İnox kaplama folyosu dilerseniz internetten dilerseniz  mağazalardan alabilirsiniz. İnox kaplama dışında renkli stickerlar alabilir ya da buzdolabı bulaşık makinesi gibi eşyalara özel olarak üretilen folyolardan da kullanabilirsiniz. Özel olarak yapılanların fiyatları biraz daha yüksek.

Bu işlemi daha önce yaptıysanız püf noktalarını ya da zorluklarını bizimle paylaşabilirsiniz.

Özel olarak üretilen folyoların kaplama işlemi de aynı şekilde yapılmaktadır. Kaplama işlemlerini daha önce yapmış olan hamarat hanımların birkaç fotoğrafını sizlerle paylaşmak istedim.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git