bebekler için hangi deterjan kullanılmalı


Bebeğimizin dünyaya gelmesini dört gözle beklerken kafamızda oluşan sorulara da o doğmadan cevap bulmak isteriz. Teknolojinin ilerlemesi ile organik olan her şeyin de yok olması en çok biz anneleri üzer. Kendimizden çok evladımızın ne yeyip ne içtiğine dikkat edip özen gösteririz. Hatta ben küçük bir bahçe yapmakla meşgulüm. Kullanılan bulaşık makinesi deterjanı için daha organik nasıl temizlik yapacağımızı detaylı olarak anlatmıştım. Şimdi sıra çamaşırlarımız da. Çamaşırlar için özellikle bebek çamaşırları için deterjanlar tehlikeli hele yumuşatıcı hiç kullanmayın. 

bebek kıyafetleri hangi deterjanla yıkanmalı

Bebek kıyafetleri için toz sabun öneriyorum. Oğlum üç yaşında ve doğduğu an itibariyle deterjanla vedalaşıp toz sabunla tanıştım. Çamaşırlar da gayet yumuşak ve mis kokulu oluyor. Sadece oran olarak daha az koyuyorum ve bazen koyu renklerde sabun artığı kalabiliyor bu yüzden makine bitince tekrar durulama yapıyorum. Bebeğimin astım , bronşit gibi hastalıklardan korunması için sadece tozdan uzak tutmak çare olmadığını hamile iken bir dergide okumuştum. Sizlere de tavsiyem toz sabundur. Çamaşırların çok güzel kokulu olması onların temiz olduğu anlamına gelmez , koku bebek ve çocuk sağlığı için kötüdür. Bebekler için özel kolonyalar üretiliyor bunu da düşünün.

yeni bebek kıyafetleri yıkanmalı mı

Cevap olarak, tabii ki yıkanmalı. Makinelerden ve elden geçmiş olan ürünlerin ne derece zararlı olduğunu bilemeyiz. Bir kez yıkayıp kuruladıktan sonra ütülemek de mikroplar açısından çok etkili. Bebek ciltleri çok hassas ve kırılgan olduğu için şampuan,deterjan gibi kimyasal maddelere çok dikkat edin.

Soru ya da görüşleriniz olursa bana yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

bebekler için hangi deterjan kullanılmalı Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Neseirmak birinci dedi ki:

    Ikinci bebegimi merakla kucagimi almayi bekliyorum cok iyi deterjan iyi secmemiz gerekiyor

  2. Mukadder Karasu dedi ki:

    Ütü mikropları öldürür kesinlikle bütün bebek giysileri özellikle ağız mendilleri ütülenmeli🚼👗

  3. HÜLYANUR KAYA dedi ki:

    Astımı olan biri olarak asla hem kendi hem de çocuklarım için çamaşırlarda yumuşatıcı kullanmıyorum.Çamaşırlar güzel koksada allerjimi çok fazla tetikliyor, sağlık herşeyden önemli…

Sayfa başına git