Bebek Minderi Dikimi


Bebeğimiz daha doğmadan anneliğin zirvesindeyiz. Anne olmak inanılmaz güzel bir duygu ve çok sorumluluk istiyor. Sorumluluk almaya hazır olduğumuz ve zorunda olduğumuz için bebeğimizi daha doğmadan korumaya başlarız ve çoktan alışveriş yapmaya başlamışızdır. Alışveriş yapmak bir yana el yapımı her şey daha bir özeldir bu yüzden bilen de bilmeyen de bebeği için bir şey yapmaya çalışır. Bu el yapımı şeylerden biri de bebek minderidir.

Bebek minderi nasıl yapılır

Bebeğimiz o kadar savunmasızdır ki onu koltuğa bile koymaya kıyamaz ona göre alanlar alır ya da yaparız bu alanlardan biri de oyun halısıdır. Bebek minderi yapımı için gerekli malzemeler ; ay şekline benzeyen bebek minderi için aşağıdaki videoda her ayrıntı söyleniyor.  Dikiş bilenler için aşağıya bir video bıraktım . Bilmeyenler için ise oyun halısı şeklinde bebek minderi yapımını anlatmak istiyorum.

Oyun halısı yapımı için gerekli malzemeler ; ,elyaf,boru köpüğü, üzerine asmak için oyuncaklar. Bu konu için daha detaylı bir sayfa açıp orada anlatmıştım buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Oyun halınızı ya da bebek minderinizi kendiniz yaparak hangi maddeler kullanıldığından emin olarak yapmak her zaman daha güven verici bence.

Bebek minderi ölçüleri

Yukarıdaki videoda ay şeklinde olan   bebek  minderi için ayrıntılı olarak ölçüler belirtilmiştir. Oyun halısı için ideal bir ölçü bebeğinizin bir battaniyesinden yardım alarak yapabilirsiniz. Bir battaniye büyüklüğü yeterli.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git