bebek doğum hediye süsleri


Sünnet,düğün,kına gibi organizasyonlar renklenip çeşitlendikçe söz,nişan , mevlid ve doğum gibi özel günler için de yapılan aktiviteler çoğaldı. Özellikle verilecek olan süsler için çeşit ve rağbet oldukça arttı. Kendi özel gün hediyesini hazırlayan hamarat hanım sayısı çok fazla olduğu için bu konuda araştırma yapıp fikir vermek istedim. Hamile olduğumuzu anladığımız an itibariyle bebek odası hazırlama,hastane seçimi gibi hazırlıklar dışında doğum odasını nasıl süslemeliyim , ikramlıklar ne olmalı gibi tatlı düşünceler de ekler olduk , bu tatlı heyecanlara ortak olmak adına aşağıda doğum hediye süsleri hakkında yazılar yazdım ve resimler ekledim.

bebek doğumunda misafirlere verilen hediyeler

Bebek doğumunda minik şişeler içerisinde şekerlemeler ya da kokular hazırlayıp verebilirsiniz. Bunun için minik şişelerde satılan kahvelerden alıp kenarda dursun diye biriktirdiğiniz kavanoz çeşitlerini çıkarmanın tam zamanı ! Şişeleri dezenfekte edip tarzınıza uygun olan hediyeliğe karar verip dışını hazır satılan tüller ile kapladıktan sonra kenara koyup o özel günü rahatlıkla bekleyebilirsiniz. Eğer bu tarz kenara koyduğunuz şişelerden yoksa diğer fikre geçebiliriz.

Kokulu taşlar herkesin favorisi ve bunun  nedeni fiyat olarak çok uygun olup dilediğiniz şekilde yapabilmeniz. Kimi araba şeklinde kimi bebek şeklinde gibi bir çok şekilde hediyelik ürün yapabilirsiniz. Kokulu taş için kokulu taş tozu ve esansı yeterli. Figür için silikon kalıplar kullanmalısınız.

Kokulu sabunlar da kokulu taş gibi sevilen bir etkinlik ücret olarak üç aşağı beş yukarı aynı oranda ve hediyelikleri yaparken de çok eğleneceğinizden emin olabilirsiniz.

yeni doğan bebek hediyeleri el yapımı

Eğer bebek görmeye gidiyorsanız bez pastaları tavsiye ederim. Görünümleri çok hoş oluyor. Dilerseniz kat kat dilerseniz tek kat ya da şekilli olarak yapmanız mümkün.  Bez pasta hazırlamak için bez seçimini büyük yapın ki süs hemen bozulmaya gerek duyulmasın. Kısaca özetlemek gerekirse bez pasta yapımı ; Öncelikle mukavvayı yuvarlak kesiyoruz ve ardından bezleri kıvırıp üç ya da dört kez dolayarak küçük bir daire yapıyoruz ve her birini kurdele ile bağlıyoruz. Böyle 10-15 adet bezi daire şeklini alacak şekilde bağladıktan sonra büyük bir kurdele ile daireyi bağlıyoruz. dilerseniz iki üç kat yapabilirsiniz. Bunun için diğer daireleri biraz daha küçük yapın ve üst üste koyun. En son olarak tülü pastanın üzerini örterek üst kısımdan kurdele yardımıyla kapatıyoruz ve dilerseniz nazar boncuğu gibi nesnelerle süsleme yapabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git