Bebek Battaniyesi Modelleri


Bebeklere anlamlı hediyelerden biri de el emeği yelek,hırka ve battaniye gibi örgü işleridir. Emek emek işlenen eşyalar bebek eşyası olduğu için daha cicili bicili ve minik olduğu için çok sevimli oluyorlar. Bebek battaniyesi hazır olarak artık kolay alınabiliyor fakat ; ele emeği olanlar her zaman daha güzel olduğu için sizlere bir araştırma yapıp modeller hakkında biraz bilgi vermek istedim.

Bebek battaniyesi modelleri arasında en beğendiklerim tunus işi bebek battaniyesi, fıstıklı bebek battaniyesi yani hep parça parça yapılanları beğeniyorum. Yapılış olarak da bazılarının görselleri aşağıda bulunmaktadır. Eğer sizin de daha önce yapmış olduğunuz battaniye modeli varsa elinizde bizimle paylaşabilirsiniz.

Battaniyelerin yapımı video olarak nette bulunuyor isimlerini yazarak bulabilirsiniz. Bebek battaniyesi için ip olarak antibakteriyel olanları seçmelisiniz.

Pirinç Örgü Bebek Battaniyesi yapım anlatımı; Bu model şile örülüyor ve başlangıçta şiş ile 159 ilmek atarak besmele ile battaniyemizi örmeye başlıyoruz. Tek pirinç örgü tekniği ile 6 diş pirinç örgü örüyoruz. İp olarak dediğim gibi antibakteriyel seçimi yapmalısınız. Daha sonra 159 ilmeğin ilk başlama sırası yani battaniye kenarı olarak 6 diş tek pirinç örgü, 12 düz örgü, ÜÇ tek pirinç örgü, ON İKİ düz örgü, ÜÇ tek pirinç örgü, 12 düz örgü, üç tek pirinç örgü, 12 adet düz örgü, 3 tek pirinç örgü, 12 düz örgü, 3 tek pirinç örgü, 3 düz örgü, ÜÇ tek pirinç örgü, 12  adet düz örgü, ÜÇ tek pirinç örgü, ON  İKİ düz örgü, ÜÇ tek pirinç örgü, 3 düz örgü, 3 tek pirinç örgü, 12 adet  düz örgü 6 diş tek pirinç örgüsü ile bitiriyoruz. Bu şekilde 12  (15) sıra örüldükten sonra düz örgü ile örülen yerlere 3 diş tek pirinç örgüsü örülüp kare motifler belli edilmiş.Karemiz oluştuktan sonra 10 kez daha aynı işlemi gerçekleştirip 6 diş tek pirinç örgü tekniği ile örüp battaniyemizi örme işini bitiriyoruz.

Kolay gelsin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git