Baza Başlığı Boyama


Baza başlığı boyama işlemi deri ve ahşap olanlar için uygun. Kumaş olanlar için kumaşı çıkarıp tekrar kaplama yaparak yenilemenizi tavsiye ederim. Deri ya da ahşap bazalar da işlem ve kullanılacak olan malzemeler aynı. Bir gün içerisinde yeni baza başlıklarına sahip olabilirsiniz. Deri olan başlıklar ahşap olanlardan daha çabuk kuruyor ahşap başlık için ise boyayı tamamen içmesi için üç gün gerekiyor.

Baza Başlığı Nasıl Boyanır

Başlık boyamak ilk yaptığım boyama işlemlerinden biriydi. Baza başlığım kullandığım nevresim takımının teması ile renk değiştirmişti. Ne ile silersem bir o kadar renk bulandı ve bembeyaz olan başlık tuhaf bir hal almıştı. Bu durumdan çok fazla rahatsız olunca ilk olarak pembeye boyayıp kullandım daha sonra da beyaz yaptım ilk aldığımdan daha çok beğendim 🙂

Baza başlığı boyamak için gerekli malzemeler ; su bazlı boya, sırça,parmak rulo,vernik. (deri için vernik gerekmiyor)

Boyama işlemine geçelim ; yeni çıkan su bazlı boyalar ile bilgisayar masası ya da ne olursa olsun boyamak hiç zor değil her alanda bu boyaları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Boya yapmak için gerekli malzemeler, parmak rulo, su bazlı boya, vernik .Öncelikle boyanmasını istemediğiniz alanları bant ile kapatarak işleme başlayabilirsiniz. Astar kat atıp bir gün bekleyin ve astar kat için boyayı 3/2 oranında sulandırın ardından ikinci kata geçin boyayı 3/1 oranında sulandırın ve tekrar kurumasını bekleyin. diğer katlar için boyayı sulandırmanıza gerek yok.

Etiketler:

Baza Başlığı Boyama Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Neseirmak birinci dedi ki:

    Aslinda boyamayi düşündüm siyah benimde

  2. Mukadder Karasu dedi ki:

    Az masrafla yeni gibi baza başlıkları😄

  3. HÜLYANUR KAYA dedi ki:

    Yapılabilir değişiklik her zaman iyidir

Sayfa başına git