Banyodaki Kireç Lekesi Nasıl Çıkar

Banyodaki Kireç Lekesi Nasıl Çıkar
27 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 60 kez okundu.

Evinizi yeni aldınız ya da kiracısınız fakat banyo berbat durumda çünkü ; kireç lekeleri her yeri sarmış ve duşakabin fayanslarında ya da küvette kireçli su yüzünden zamanla oluşmuş olan beyaz kabus canınızı sıkabilir. Canınız hiç sıkılmasın çünkü ; sizler için araştırma yapıp en iyi yöntemleri buldum ve sıraladım.

Banyo temizliği yaparken bir kaç yöntem deneyebilirsiniz.

Fayanslardaki kireç lekesini çıkarmak için kireç çözücü döküp bekletin ya da tuz ruhu da olabilir ama en iyisi kireç çözücü daha sonra da derz dolgu sürün ya da yeni gibi olsun istiyorsanız boyayın. Boyanmış olan banyo fotoğrafları aşağıda yer almaktadır.

Banyonuza biri girecek diye geriliyorsanız bu dertten kireç çözücü ve boya ile kurtulabilirsiniz. Fayansları boyayıp küvet ya da duşakabin içerisine sirke ile sıcak su temizliği yapın göreceksiniz ki beyaz lekeler  gidecekler.

Duş aldıktan sonra sprey banyo ürünlerinden sıkıp bekletmek de çok iyi bir yöntem ben durulmıyorum bile. Duş işlemi bitince spreyi sıkıyorum ve bu beyaz leke kabusunu da hiç yaşamıyorum.

Bu da ilginizi çekebilir  Kararmış Ocak Gözleri Nasıl Parlatılır

Kiracıysanız ve boyama gibi işlemlere izin yoksa çamaşır suyu,cif ,kireç çözücüderz temizleyici gibi maddeleri deneyerek çözüme ulaşmayı çalışın. Asit kireç çözmede etkisi çok büyük. Kireç çözücü kullanacaksanız ağzınıza maske takarak ve çok fazla uğraşmadan işlem yapın ki ciğerleriniz zarar görmesin nedeni ise kireç çözücüler ağır kimyasal madde içerir.

Ev sahibi iseniz ve fayans arası kirinden bıktıysanız boyamanızı tavsiye ederiz. Gri gibi bir renge hem fayansı hem de aralarını boyayarak sürekli fayans arası temizlemekten kurtulabilirsiniz.

 

 

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Halıya Dökülen Pekmez Lekesi Nasıl Çıkar başlıklı makalemizde halıya dökülen pekmez nasıl çıkar, pekmez lekesi ve pekmez lekesi nasıl temizlenir hakkında genel bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git